Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gminny wyjazd na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach

20.03.2023
28. edycja Targów Rolniczych Agrotech była prezentacją najnowszych osiągnięć branży rolniczej z całego świata, tak wśród ciągników, kombajnów i maszyn, jak i rozwiązań do nawożenia czy uprawy roli. Rokrocznie na wydarzenie zjeżdżają gospodarze z całego kraju, by znaleźć tu pełną ofertę dla swoich działalności. Wydarzenie 2023 roku stało się też polem do dyskusji o nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wszystko odbyło się 17-19 marca w Targach Kielce.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach to jeden z obowiązkowych punktów w kalendarzu wielu rolników, również z terenu Gminy Drzewica. W sobotę, 18 marca w targach udział wzięła kilkudziesięcioosobowa delegacja  z terenu naszej gminy. W wyjeździe uczestniczył także Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.  

Podczas 28. edycji targów kilkaset firm prezentowało nowoczesny sprzęt - maszyny i urządzenia rolnicze oraz maszyny wykorzystywane do prac leśnych. W 2023 r. producenci sprzętu ukierunkowują zamysł nie tylko na komfort i efektywność, ale też na oszczędność - przede wszystkim paliwa i siły pracowniczej. Lokują na jednym ciągniku kilka maszyn, pracują nad oszczędnymi silnikami, czy oprogramowaniem, które odpowiednio steruje maszyną, by nie tracić nasion i substancji rozprowadzanych na polu.  Coraz więcej rolników ma kłopot ze znalezieniem pracowników, więc dążą do tego, by gospodarstwa prowadzić  samodzielnie, a więc z wykorzystaniem różnych technologii.

Jednocześnie z XXVIII Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej AGROTECH trwały XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.