Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Imieniny: Adolfiny, Odetty i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gminni mistrzowie szachów i warcabów

20.04.2023

W czwartek, 20 kwietnia 2023 roku odbył się XVIII Gminny Turniej Szachowy i Warcabowy „O Puchar Burmistrza Drzewicy”. Emocjonujące rozgrywki w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy wyłoniły kolejną grupę młodych talentów świetnie grających w szachy i warcaby.

Turniej organizowany przez nauczycielki Elżbietę Iwanicką i Teresę Grabowską stanowi znakomitą formę popularyzacji szachów i warcabów, a zarazem propagowania zdrowych zasad współzawodnictwa. Od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, budząc wśród uczestników wiele emocji.

Potwierdził to przebieg osiemnastej edycji zawodów rozegranych w budynku szkolnym przy ul. Staszica. Do turnieju przystąpiła rekordowa grupa 51 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Drzewica.

W rywalizacji podzielonej na dwie grupy wiekowe brało udział 22 szachistów i 29 warcabistów. Sędziami byli nauczyciele Michał Kiljanek (SP w Domasznie) i Teresa Grabowska (SP w Drzewicy). W trakcie gier uczniowie mogli liczyć na słodki poczęstunek, o który postarała się dyrekcja drzewickiej szkoły.

Po ciekawych, kilkugodzinnych zmaganiach poznaliśmy mistrzów Gminy Drzewica.

Wyniki

SZACHY

Klasy I–IV

 1. Józef Bomba (SP w Drzewicy) 
 2. Natan Remian (SP w Drzewicy)
 3. Leon Wachowicz (SP w Drzewicy) 

Klasy V–VIII

 1. Sergiusz Stuleblak (SP w Drzewicy)
 2. Jakub Trzaskowski (SP w Drzewicy)
 3. Marcel Grzybek (SP w Idzikowicach)

WARCABY

Klasy I–IV

 1. Marcin Fatalski (SP w Drzewicy)
 2. Karol Mazur (SP w Radzicach)
 3. Antoni Nowak (SP w Drzewicy)

Klasy V–VIII

 1. Alina Stolarczyk (SP w Domasznie)
 2. Aleksandra Górzyńska (SP w Domasznie)
 3. Filip Kwaśniak (SP w Idzikowicach)

Podczas uroczystej dekoracji czołowi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy laureatów, natomiast pozostali startujący dyplomy za udział. Nagrody ufundowane przez Gminę Drzewica wręczał Burmistrz Janusz Reszelewski w towarzystwie Dyrektor SP w Drzewicy Małgorzaty Kuchenbecker.

Burmistrz pogratulował młodzieży znakomitej rywalizacji, życząc rozwijania szachowych i warcabowych pasji. Podziękował organizatorom rozgrywek oraz zaprosił miłośników obydwu gier planszowych na przyszłoroczną edycję turnieju.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.