Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gmina Drzewica z wyróżnieniem „Srebrny Samorządowy Lider Inwestycji”!

07.02.2024
Z przyjemnością informujemy, że Gmina Drzewica została wyróżniona certyfikatem srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji za miesiąc grudzień 2023 r. Certyfikat przyznawany jest samorządom, których działalność ma największy wpływ na rozwój inwestycyjny kraju.

Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju. Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego - ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju. Wśród takich samorządów znalazła się Gmina Drzewica, czego potwierdzeniem jest otrzymanie certyfikatu Srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji za miesiąc grudzień 2023 r.

Twórcą rankingu – Samorządowy Lider Inwestycji jest Ogólnopolska Wyszukiwarka Gospodarcza, która od grudnia 2021 r. co miesiąc przyznaje wyróżnienia najlepszym polskim samorządom oraz jednostkom podległym. Ranking pokazuje aktywność inwestycyjną i wpływ polskich samorządów na rozwój poszczególnych gmin, miast, powiatów i województw.

Celem ogólnopolskiego rankingu Samorządowy Lider Inwestycji jest uzupełnienie luki na rynku w zakresie analiz i wyróżnienia samorządów, które nie tylko stymulują rozwój gospodarczy swoich regionów, ale również mają olbrzymi wpływ na aktywność inwestycyjną całego kraju.