Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gmina Drzewica w Stowarzyszeniu „PomagaMY”

25.03.2022
W czwartek, 24 marca 2022 roku odbyło się zebranie założycielskie Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego „PomagaMY”. Celem tej inicjatywy jest wzajemne wsparcie finansowe samorządów w likwidowaniu skutków wszelkich klęsk żywiołowych. Do Stowarzyszenia przystąpiła Gmina Drzewica.

Łódzkie Stowarzyszenie Samorządowe „PomagaMY” zostało powołane z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Jego głównym założeniem jest ochrona członków, czyli gmin, powiatów, miast i miasteczek oraz ich mieszkańców. Podstawowym sposobem realizacji tego celu będzie możliwie jak najszybsze udzielanie pomocy finansowej w sytuacji, kiedy któryś z samorządów zostanie dotknięty skutkami klęsk żywiołowych i innych nieoczekiwanych zdarzeń, np. powodzi, wichury, pożaru czy suszy.

Zebranie założycielskie z udziałem przedstawicieli 40 samorządów miało miejsce w Sali Sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Z ramienia Gminy Drzewica, która za aprobatą Rady Miejskiej w Drzewicy przystąpiła do nowej organizacji, w spotkaniu uczestniczył Burmistrz Janusz Reszelewski.

Samorządowcy podjęli kilka uchwał: o utworzeniu Stowarzyszenia, przyjęciu jego statutu, a także wyborze członków Komitetu Założycielskiego. Kolejnym krokiem będzie zarejestrowanie Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego „PomagaMY” w sądzie.

Aktualnie budżet „PomagaMY” wynosi ok. 500 tys. zł, z czego 300 tys. zł to pieniądze z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Pozostałą część stanowią składki członków, które będą wnoszone rocznie.

Grupa samorządowców z Marszałkiem Województwa Łódzkiego. Piąty od lewej Burmistrz Drzewicy.