Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 13 maja 2021
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny i Serwacego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Gmina Drzewica uruchamia kolejne inwestycje wodno-kanalizacyjne

22.09.2014

Burmistrz Janusz Reszelewski i Marszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński podpisali kolejną umowę na inwestycje wodno-kanalizacyjne w Gminie Drzewica

W ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”  Samorząd Województwa Łódzkiego rozdziela ostatnie transza pieniędzy w tym okresie programowania. Na ten cel przeznaczono ponad 300 milionów złotych. Dzięki tym środkom pomocowym w województwie łódzkim powstało do chwili obecnej prawie 700 km sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, ponad 3600 przydomowych i 17 dużych, kompleksowych oczyszczalni ścieków.

Powiat opoczyński plasuje się na jednym z czołowych miejsc w rankingach PROW.  Gminy i gminne zakłady budżetowe, pozyskały do tej pory na projekty wodno-kanalizacyjne kwotę około 20 milionów złotych realizując 13 inwestycji.  

W dniu 19 września 2014 roku, została podpisana kolejna umowa, na mocy której przyznano gminie środki finansowe w wysokości 263.698,00 złotych w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Środki będą wykorzystane na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w celu poprawy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w miejscowościach Strzyżów, Dąbrówka, Zakościele i sieci wodociągowej w miejscowości Strzyżów. Dzięki tej inwestycji, kolejni mieszkańcy powiatu opoczyńskiego uzyskają dostęp do sieci kanalizacyjnej.

Umowa Umowa