Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gmina Drzewica stawia na fotowoltaikę

24.11.2021
Jeszcze w bieżącym roku na siedmiu budynkach użyteczności publicznej w Gminie Drzewica zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne. Prace montażowe rozpoczęto od szkół podstawowych w Drzewicy i Radzicach Dużych.

Trwa gminna inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i budowie instalacji fotowoltaicznych na budynkach szkół podstawowych w Drzewicy, Domasznie, Radzicach Dużych, Brzustowcu i Idzikowicach, budynku Przedszkola Samorządowego w Drzewicy oraz budynku Seniora+/Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Zadanie o wartości 985.054,42 zł wykonywane jest przez firmę ELTRIX z Raszyna.

Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych poprzez sporządzenie dokumentacji, a także montaż kompletnych instalacji w siedmiu budynkach użyteczności publicznej wraz ze skutecznym zgłoszeniem do PGE Dystrybucja S.A. i przygotowaniem do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.

W zakres prac wchodzi wybudowanie, przyłączenie mikroinstalacji do instalacji odbiorczych, w tym:

* dokonanie wizji lokalnej, dobór odpowiedniej ilości i rodzaju paneli oraz innych elementów systemu fotowoltaicznego;

* wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej przez osobę uprawnioną, dokonanie niezbędnych uzgodnień;

* zakup, dostawa i montaż wyłącznie nowych urządzeń stanowiących mikroinstalację zgodnie z dokumentacją oraz wymogami PGE Dystrybucja;

* wykonanie okablowania;

* wykonanie monitoringu;

* uporządkowanie terenu wraz z utylizacją odpadów;

* dokonanie wszelkich prób, sprawdzeń, pomiarów, regulacji i rozruchu zamontowanych instalacji;

* kompletne zgłoszenie przyłączenia wykonanych mikroinstalacji wraz z wymaganymi załącznikami do PGE Dystrybucja umożliwiających zawarcie umów o świadczeniu usług dystrybucji energii elektrycznej wprowadzanej do sieci oraz o sprzedaży energii wprowadzanej do sieci dystrybucyjnej

* przeszkolenie pracowników zamawiającego i opracowanie instrukcji

* serwis i monitornig po zakończeniu inwestycji, monitoring na odległość, przeglądy serwisowe, usuwanie na koszt wykonawcy usterek i awarii w okresie gwarancyjnym.

Wykonawca zakończył już wszelkie prace dokumentacyjne i rozpoczął montaż systemów fotowoltaicznych na budynkach. Roboty montażowe prowadzi obecnie na dachu budynku SP im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (ul. Staszica) i na dachu budynku SP im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych. W najbliższy poniedziałek, 29 listopada wejdzie na dachy budynków SP w Brzustowcu i SP im. Stefana Żeromskiego w Domasznie. Później przyjdzie czas na budynki SP w Idzikowicach, Przedszkola Samorządowego w Drzewicy oraz Seniora+/Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy.

Realizacja inwestycji zakończy się w grudniu br. Wykonane instalacje zostaną objęte gwarancją wynoszącą 16 lat (moduły i inwentery) oraz 20 lat (konstrukcja wsporcza).