Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gmina Drzewica na Dniach Powiatu Opoczyńskiego

26.08.2022
Trwają Dni Powiatu Opoczyńskiego 2022. W powiatowym święcie uczestniczą przedstawiciele samorządu, placówek pomocowych i organizacji pozarządowych z Gminy Drzewica.

Dni Powiatu Opoczyńskiego rozpoczęły się w środę, 24 sierpnia – w dniu św. Bartłomieja, patrona Powiatu Opoczyńskiego. W inauguracyjnych uroczystościach mieszkańców i samorząd Gminy Drzewica reprezentował Burmistrz Janusz Reszelewski.

Obchody otworzyła koncelebrowana msza święta pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka, odprawiona w kolegiacie pw. św. Bartłomieja w Opocznie. Podczas nabożeństwa Burmistrz Drzewicy wraz z delegacją gminnych i miejskich samorządowców z Powiatu Opoczyńskiego przekazał na ręce Biskupa Radomskiego ornat maryjny jako dar ołtarza dla parafii.

Gospodarz Gminy Drzewica wziął również udział w uroczystej Sesji Rady Powiatu, przeprowadzonej w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Honorowymi gośćmi posiedzenia byli przedstawiciele zaprzyjaźnionego  regionu z Ukrainy – Chocimia.

Nasi ukraińscy partnerzy podziękowali za pomoc okazaną przez mieszkańców Powiatu Opoczyńskiego po wojskowej agresji Rosji na Ukrainę. Do tego nieocenionego wsparcia walnie przyczynili się mieszkańcy Gminy Drzewica.

Głównym punktem drugiego dnia obchodów powiatowego święta – czwartku, 25 sierpnia – był piknik pod hasłem "Planuję zdrowe aktywne życie". W festynie przy Starostwie Powiatowym w Opocznie Gminę Drzewica reprezentował Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski wraz z delegacjami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy,  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, Dziennego Domu Senior+ w Drzewicy, Klubu Seniora w Drzewicy oraz Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drzewicy.

 Na drzewickim stoisku można było obejrzeć wystawy prezentujące dorobek naszych placówek pomocowych i organizacji pozarządowych, a także dowiedzieć się o szeroko pojętej polityce senioralnej oraz działaniach podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Dni Powiatu Opoczyńskiego zakończą się w sobotę, 27 sierpnia „Festiwalem tradycji, historii, kultury i dziedzictwa regionu opoczyńskiego”.

Foto: Radio Plus Radom, Dzienny Dom Senior+ w Drzewicy