Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 20 lutego 2024
Imieniny: Anety, Lecha i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Głosowanie – Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Drzewica – poczuj pasję do adrenaliny

29.06.2021
W poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku rozpoczęło się głosowanie na zadania ogłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "ŁÓDZKIE NA PLUS" na 2022 rok. Mieszkańców Gminy Drzewica gorąco zachęcamy do oddawania głosów na projekt z Drzewicy. Uwaga, głosowanie potrwa do piątku, 16 lipca 2021 roku.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2022 rok został podzielony na pulę wojewódzką oraz 24 pule powiatowe. W puli Powiatu Opoczyńskiego znalazło sią dziesięć projektów, w tym jeden z Gminy Drzewica:

EOP01 – „Drzewica – poczuj pasję do adrenaliny”

Projekt o wartości 40.000 zł, zakłada organizację cyklu eventów o charakterze regionalnym: 

  • spływu kajakowego rzeką Drzewiczką,
  • rajdu pieszego z warsztatami slack-line,
  • przelotów balonem nad Drzewicą,
  • festynu z pokazem laserów na zalewie i koncertem muzycznym.

Każda z imprez miałaby się odbywać innego dnia, by stworzyć kompleksową ofertę dla wszystkich uczestników – w zależności od tego, kiedy będą mogli wygospodarować wolny czas.

Podsumowaniem cyklu imprez oraz realizacji projektu byłby integracyjny festyn na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy z zaproszeniem wszystkich uczestników wydarzeń oraz organizatorów. Spotkaniu towarzyszyłby pokaz laserowy na zalewie oraz koncert muzyczny na plaży.

Zgodnie z regulaminem, wyboru zadań do realizacji w ramach BOWŁ dokonują poprzez głosowanie mieszkańcy Województwa Łódzkiego, którzy w dniu głosowania ukończyli 18 lat. Jedna osoba głosuje tylko raz – może oddać swój głos na jeden projekt wojewódzki oraz na jeden projekt powiatowy.

Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do urny w punktach wyznaczonych przez Zarząd Województwa. W Powiecie Opoczyńskim utworzono jeden taki punkt:

- w opoczyńskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Armii Krajowej 2, 26-300 Opoczno).

Kartę do głosowania na drzewicki projekt znajdziecie państwo w załączniku poniżej.

Po wypełnieniu, wydrukowaniu  i podpisaniu kartę należy dostarczyć do punktu do głosowania a następnie wrzucić do urny.

W razie potrzeby służymy pomocą w obsłudze kart do głosowania, czekając na Państwa w Urzędzie Miejskim w Drzewicy (pokój nr 13 – pierwsze piętro) w godzinach pracy urzędu. Uwaga, głosowanie potrwa do piątku, 16 lipca 2021 roku.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod adresem https://bo.lodzkie.pl/

Załącznik: