Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Filmowy wieczór nad drzewickim zalewem – kino plenerowe w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego Łódzkie na Plus 2021

09.07.2021
Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wieczorne seanse kina plenerowego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy nie odbyły się 3 lipca 2021 roku. Pokazów nie odwołano a jedynie przełożono. Pierwszy w historii miasta bezpłatny plenerowy pokaz filmowy odbędzie się w piątek, 16 lipca. Wyświetlone zostaną dwa filmy – „Na noże” i „Greenbook”. Event odbędzie się jako pierwsze z trzech działań projektu  „Drzewica – poczuj pasję do kultury” finansowanego w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Start o godz. 21:30.

W tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy województwa łódzkiego wybierali spośród 34 projektów wojewódzkich i 190 projektów zadań powiatowych.  Największym zainteresowaniem cieszyły się projekty o tematyce sportowo-turystycznej, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, ale również o charakterze ekologicznym, prozdrowotnym, dotyczące ochrony środowiska czy bezpieczeństwa publicznego. Drzewicki projekt, którego realizatorem jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy, przewiduje organizację trzech eventów nawiązujących do zwyczajów historycznych, sięgających epok renesansu i gotyku tj.:

1)    Pikniku "Jak drzewiej bywało?" (wokół ruin gotycko-renesansowego zamku, ukazującego realia oraz zwyczaje drzewiczan na przełomie XVI i XVII wieku);

2)    "Letniego kina pod chmurką" 

3)    "Festynu międzypokoleniowego z muzyką w tle" (łączący różne spojrzenia na kulturę, tę współczesną jak i dawną).

Dodatkowo w czasie trwania seansów, jak również podczas pozostałych eventów związanych z Dniami Drzewicy, zostanie uruchomiony mobilny punkt szczepień, w którym będzie można się zaszczepić bez konieczności wcześniejszej rejestracji. W piątek, 16 lipca mobilny punkt szczepień będzie funkcjonował od godz. 19:00 do 21.00.  Więcej informacji dotyczących terminów znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Drzewicy.