Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonory, Lenki i Kiejstuta
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Festyn Rodzinny w Radzicach Małych

18.08.2022
W sobotę, 13 sierpnia 2022 roku mieszkańcy Radzic Małych uczestniczyli w Festynie Rodzinnym zorganizowanym w ramach inicjatywy "Granty Obywatelskie 2022". Lokalnej integracji towarzyszyły różnorodne atrakcje i piękna, słoneczna pogoda.

Festyn na placu obok siedziby Koła Gospodyń Wiejskich w Radzicach Małych cieszył się sporym zainteresowaniem. Zgromadził dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, dzięki czemu miał charakter zarówno rodzinny, jak i międzypokoleniowy. Wśród uczestników nie zabrakło Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego oraz Sołtys Radzic Małych Bogumiły Pomykały.

Program popołudnia okazał się atrakcyjny i różnorodny. Na najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe tatuaże oraz gry i zabawy, a na wszystkich darmowy poczęstunek oraz pyszne wypieki przygotowane przez mieszkańców. Dużą uwagę przyciągnął wóz strażacki a także prezentacja wyposażenia pożarniczego w wykonaniu druhów OSP Radzice Duże. Na pikniku nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz Posterunku Policji w Drzewicy. Funkcjonariusze prezentowali samochód policyjny oraz opowiadali o zasadach bezpiecznego poruszania się na jezdni i nie tylko. Bardzo udany festyn zakończył się zabawą taneczną.

Zadanie publiczne „Festyn Rodzinny w Radzicach Małych” odbył się w ramach inicjatywy „Granty Obywatelskie 2022” finansowanej ze środków Gminy Drzewica. Realizatorem projektów grantowych jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy.


Więcej zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.