Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 18 października 2021
Imieniny: Hanny, Klementyny i Łukasza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Festyn „#Szczepimy się z KGW” w Zakościelu

15.09.2021
Koło Gospodyń Wiejskich w Zakościelu zorganizowało festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień „#Szczepimy się z KGW”. Impreza miała miejsce w sobotę, 11 września 2021 roku na terenie wokół ronda w Czarnolesiu.

Głównym celem festynu była promocja i przeprowadzenie szczepień przeciwko COVID-19. To zadanie realizowano w objazdowym punkcie szczepień Dom-Med., a każda zaszczepiona osoba mogła liczyć na upominek.

Szczepieniom towarzyszyły liczne atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku. Bardzo bogata okazała się część artystyczna stojąca pod znakiem folkloru. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe i folklorystyczne z Mazowsza i Ziemi Łódzkiej: „Znad Drzewiczki” z Odrzywołu, „Zakukała Kukułecka” z Gałek Rusinowskich, „Wieniawa” z Wieniawy” i „Ustronie” ze Skierniewic. Publiczność oklaskiwała także występ zespołu wokalnego „Cantabile” z Opoczna. 

Organizatorzy zadbali o elementy edukacji zdrowotnej. Pokaz pierwszej pomocy przeprowadziła Marzena Jaciubek. Wszyscy chętni mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze i zbadać poziom cukru we krwi.

Dużo radości miały dzieci, na które czekały dmuchańce, pokazy puszczania wielkich baniek mydlanych i chodzące maskotki – Minionki. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku. Miejscowe gospodynie przygotowały m.in. żurek, wędliny, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonych, pyszne wypieki oraz kompot. Na grillu smażyły się kiełbaski i kaszanki. 

A już po zakończeniu występów zaproszonych zespołów scenę opanowali mieszkańcy Zakościela. Dzieci, młodzież i dorośli prezentowali piosenki, wiersze i skecze. Tańce też były.

W takim rodzinnym klimacie spuentowano udany, przebiegający przy pięknej, słonecznej pogodzie festyn.