Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Bernarda, Biruty i Erwina
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

14.03.2016

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii ratownictwa o ochronie przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Organizowany jest przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

14 marca (poniedziałek) w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych:

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych

Grupa II - uczniowie gimnazjum

Jury konkursu w składzie: bryg. Andrzej Śpiewak-Komenda Powiatowa PSP w Opocznie, bryg. Marian Kłobucki – Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej, dh Marian Czarnecki – sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP po dokonaniu oceny prac pisemnych i odpowiedzi ustnych ustaliła kolejność zajętych miejsc:

I grupa:

  1. Natalia Badura - Szkoła Podstawowa w Idzikowicach
  2. Zuzanna Jurek– Szkoła Podstawowa w Idzikowicach
  3. Piotr Kłusek – Szkoła Podstawowa w Domasznie

II grupa:

  1. Julia Składowska – Gimnazjum Drzewica.
  2. Gabriela Noga – Gimnazjum Drzewica
  3. Michał Larenta – Gimnazjum Drzewica