Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 20 czerwca 2024
Imieniny: Bogny, Rafaeli i Rafała
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ekologicznie, bezpiecznie i zdrowo w Drzewicy.

31.05.2022
W słoneczną niedziele, 29 maja 2022 roku, na parkingu przy ul. Stanisława Staszica 5 w Drzewicy, odbyła się impreza lokalna „Ekologicznie, bezpiecznie i zdrowo”. Spotkanie miało formę pikniku edukacyjnego z licznymi atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko.

Wydarzenie zgromadziło całe rodzinny, gdyż mieszkańcy w każdym wieku mogli znaleźć coś dla siebie. Dużą popularnością, nie tylko najmłodszych, cieszyły się dwa ciężkie wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej z Drzewicy. Druhowie prezentowali także specjalistyczny sprzęt strażacki oraz przeprowadzali pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Na nieco starszych mieszkańców czekały urządzenia symulujące zdarzenia na drodze – symulator dachowania, symulator zderzenia, refleksomierz, pit stop, waga przeciążeniowa. Profesjonalną obsługę urządzeń zapewniła firma ZAKRĘCENI Jakub Jaśniewicz z Łodzi. Można było także przekonać się na jakim poziomie są nasze umiejętności wymiany koła w samochodzie.

Na pikniku pod hasłem bezpieczeństwa nie mogło zabraknąć przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz Posterunku Policji w Drzewicy. Funkcjonariusze prezentowali samochody policyjne oraz rozmawiali z mieszkańcami o zasadach bezpiecznego poruszania się na jezdni i nie tylko. Warto zaznaczyć, że najnowszy pojazd KPP Policji w Opocznie, który służy drzewickim funkcjonariuszom to pojazd hybrydowy, który był doskonałym przykładem elektromobilności i posłużył jako element prezentacji przygotowanej przez młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy.

Na pikniku obecne były także Panie z Koła Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki” w Drzewicy, które przygotowały dla wszystkich przybyłych poczęstunek ze zdrowej i ekologicznej żywności. Na swoim stoiku promowały również ekologiczne rozwiązania przyczyniające się do zmniejszenia ilości odpadów poprzez wykorzystanie produktów wielokrotnego użytku a także właściwą segregację odpadów. Pomoc przy organizacji stoiska zapewniło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy. Uczestnicy wydarzenia oprócz pysznych i zdrowych kanapek otrzymywali na stoisku Koła Gospodyń Miejskich bawełniane wielokrotnego użytku torby na zakupy.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach grantu pt. Impreza lokalna „EKOLOGICZNIE, BEZPIECZNIE I ZDROWO”, przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.