Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 20 czerwca 2024
Imieniny: Bogny, Rafaeli i Rafała
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dzień Sołtysa 2023 w Gminie Drzewica

14.03.2023
W poniedziałek, 13 marca 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Strzyżowie odbyły się gminne obchody Dnia Sołtysa. Uroczystość stanowiła okazję do uhonorowania sołtysów z terenu Gminy Drzewica oraz zaprezentowania gospodarza Dożynek Gminnych 2023.

Spotkanie w Strzyżowie zgromadziło kilkunastoosobową grupę sołtysów, którymi towarzyszyli: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz, Radny Rady Miejskiej w Drzewicy Krzysztof Walczyk oraz Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski.

Przedstawiciele gminnej władzy wykonawczej i uchwałodawczej podziękowali sołtysom za ich zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności. Burmistrz Janusz Reszelewski, nawiązując do historii i współczesności, podkreślił znaczenie instytucji sołtysa, tak mocno ugruntowanej w świadomości mieszkańców wsi.  Zaznaczył, że w strukturze samorządu terytorialnego sołtysi pełnią bardzo ważną rolę. Jako liderzy swoich małych ojczyzn są bezpośrednimi reprezentantami wspólnot lokalnych. Wyrażając głos mieszkańców wsi, stanowią pomost między sołectwami a gminnym samorządem.

Po okolicznościowych przemówieniach sołtysi odebrali z rąk Burmistrza listy z gratulacjami oraz życzeniami społecznego uznania, satysfakcji z pełnionej funkcji oraz realizacji kolejnych inicjatyw służących mieszkańcom.

Po raz pierwszy odbyła się także ceremonia oficjalnego ogłoszenia „Gospodarza Dożynek Gminnych”. W 2023 roku Święto Plonów zostanie zorganizowane w Jelni, dlatego też okolicznościową statuetkę otrzymał sołtys Jelni Władysław Węgrecki.

Kameralne, przebiegające w sympatycznej atmosferze obchody Dnia Sołtysa zakończyły się wspólną fotografią, po której wszyscy zebrani zostali zaproszeni na uroczysty obiad.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.