Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 5 sierpnia 2020
Imieniny: Emila, Karoliny i Kary
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Dzień Seniora 2019

27.11.2019
We wtorek, 26 listopada odbyły się odchody Dnia Seniora 2019, zorganizowane przez Koło Terenowe nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drzewicy.

Uroczystość mająca miejsce w Regionalnym Centrum Kultury zgromadziła członków PZERiI oraz gości: Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Drzewicy Włodzimierza Pomykałę, Przewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy Annę Reszelewską i Dyrektor RCK Alinę Szymańską. Nie zabrakło delegacji Oddziału Rejonowego PZERiI w Opocznie na czele z Przewodniczącą Marianną Owczarską.

Spotkanie otworzyła Jadwiga Gapys - Przewodnicząca Koła Terenowego nr 4 PZERiI w Drzewicy. – Tradycyjnie od wielu lat organizujemy w listopadzie uroczystość z okazji Dnia Seniora. Spotykamy się tak licznie, by porozmawiać o sprawach dotyczących seniorów i problemach życia codziennego. Ten dzień staramy się spędzić w miłej atmosferze z poczuciem godności i wzajemnego szacunku – powiedziała, dziękując Burmistrzowi i Towarzystwu Przyjaciół Drzewicy za wspieranie PZERiI.

Jak poinformowała, działające od 19 lat Koło zrzesza obecnie 40 członków, którzy uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach. W bieżącym roku wspólnie z Kołem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wyjechali na obchody Dnia Cukrzyka do Częstochowy i na wycieczkę do nadmorskiego Mrzeżyna. Z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” brali udział w Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów w Warszawie oraz Wojewódzkich Dniach Seniora 2019 zorganizowanych przez Łódzki Urząd Marszałkowski w Piotrkowie Trybunalskim, Żarnowie i Łodzi.

Jak co roku, Koło organizowało cykliczne uroczystości, do których należą m.in.: spotkania wielkanocne, ogniska, Dzień Seniora, opłatek i bal sylwestrowy. Było inicjatorem spotkań urodzinowych i imieninowych. Korzystało również z seansów filmowych w RCK.

Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym Drzewicy, m.in. składają wiązanki z okazji świąt państwowych 3 maja i 11 listopada pod pomnikiem na placu Wolności. A co wtorek spotykają się w RCK, by jeszcze bardziej pogłębić więzi, wymienić poglądy i spostrzeżenia.

Działania Koła znalazły duże uznanie w oczach gości. W imieniu gminnego samorządu głos zabrał Burmistrz Janusz Reszelewski, który pogratulował członkom Związku aktywności na wielu polach, dziękując za pracę na rzecz naszej Małej Ojczyzny i składając najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Seniora.

Po części oficjalnej przyszedł czas na uroczysty obiad i zabawę, która upłynęła w sympatycznej, wesołej atmosferze.