Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 25 września 2022
Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dzień Olimpijczyka w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

05.06.2015

29 maja, w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyła się potrójna uroczystość- Dzień Olimpijczyka, Dni Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka.

Oficjalne obchody odbyły się w hali sportowej z udziałem burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Janusza Reszelewskiego, uczniów i nauczycieli. Gościem Honorowym był absolwent szkoły, olimpijczyk Igrzysk w Londynie Grzegorz Kiljanek. Imprezę prowadziła Julia Walasik uczennica klasy VIa.

Całość przebiegła zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy a uczniowie będący zawodnikami Klubu Sportowego „Gerlach” i „Ludowego Klubu Kajakowego” wnieśli flagę olimpijską. Znicz olimpijski zapalił Maciej Łaski z klasy VIc. W skupieniu wysłuchano hymnu olimpijskiego. Młodzież w swoich artystycznych wystąpieniach przybliżyła historię igrzysk.

Podczas uroczystości dyrekcja uhonorowała nagrodami laureatów konkursów edukacyjnych, artystycznych i sportowych.

Widzowie mieli okazję podziwiania efektownych układów gimnastycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uroczystość przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego i przedmiotów humanistycznych pod kierunkiem Marii Smolarskiej.