Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 20 maja 2022
Imieniny: Bazylego, Bernardyna i Krystyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja

30.04.2020
Szanowni mieszkańcy Gminy Drzewica, przed nami cykl majowych świąt o charakterze państwowym i narodowym. W najbliższych dniach będziemy obchodzić m.in. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie odbędą  się tradycyjne uroczystości z udziałem mieszkańców. W niedzielę, 3 maja delegacja władz samorządowych Gminy Drzewica złoży symboliczny wieniec pod pomnikiem na placu Wolności w Drzewicy, oddając hołd twrócom Kostytytucji 3 Maja, a także bohaterom, którzy na przestrzeni kolejnych wieków walczyli o wolną Polskę.

W tym wyjątkowym czasie nie będzie nam dane wspólnie świętować, ale nasz patriotyzm, poczucie solidarności oraz dumę i wdzięczność z bycia Polakami możemy okazać pozostając w domach. Niech wyrazem tej wspólnoty – lokalnej i narodowej – będą biało-czerwone flagi wywieszane na budynkach, balkonach czy też prezentowane w oknach.

Prosząc o eksponowanie barw narodowych serdecznie zachęcamy do udziału w akcji #mojaflaga, organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Zdjęcia z flagami udostępniajmy w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Mimo trudności świętujmy razem!

***

Więcej o akcji #mojaflaga:

* https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-mojaflaga-wywies-flage/.

* https://youtu.be/6juVVyaRxJc

* https://facebook.com/niepodlegla1918 z tagiem #mojaflaga