Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy i Zyndrama
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dzień Absolwenta w drzewickim „Olimpijczyku”

26.06.2020
W piątek, 26 czerwca 2020 roku – podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020 - Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Mury „Olimpijczyka” opuścili uczniowie dwóch klas ósmych, odbierając świadectwa, nagrody i wyróżnienia.

Spotkanie mające miejsce w hali sportowej budynku szkolnego przy ul. Staszica przebiegało z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Ósmoklasistom towarzyszyli tylko wychowawcy klas, dyrekcja szkoły i kilkoro zaproszonych gości. Władze samorządowe Gminy Drzewica reprezentował Burmistrz Janusz Reszelewski, natomiast delegacji Rady Rodziców przewodniczyła Anna Korycka.  

Uczniów klas ósmych oficjalnie pożegnała Dyrektor SP im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy Małgorzata Kuchenbecker, dziękując za lata współpracy i życząc powodzenia na kolejnym szczeblu kształcenia. Do młodzieży zwrócił się także Burmistrz Janusz Reszelewski, który podkreślił wyjątkowość zakończonego roku szkolnego, spowodowaną epidemią koronawirusa. Pogratulował uczniom osiągnięć edukacyjnych i wyraził nadzieję na wiele następnych już w szkołach ponadpodstawowych. Jednocześnie poinformował, że stypendia Burmistrza za rok szkolny 2019/2020 otrzymają cztery uczennice drzewickiej szkoły: Kamila Pałgan, Łucja Staniszewska, Zuzanna Wrzosek i Gabriela Wesołowska. Na zakończenie życzył, by rozpoczynające się wakacje były spokojne, bezpieczne i zdrowe.

Piątkowa uroczystość stanowiła okazję do uhonorowania wyróżniających się uczniów.  Za osiągnięcia w nauce, stuprocentową frekwencję, twórczy i aktywny wkład w życie artystyczne i kulturalne szkoły oraz osiągnięcia sportowe ósmoklasiści odebrali nagrody, statuetki i dyplomy. Już tradycyjnie przyznano również tytuły „Superabsolwentów”.  Zaszczytne miano „Superabsolwenta 2020” przypadło: Łucji Staniszewskiej, Kamili Pałgan, Zuzannie Wrzosek, Gabrieli Wesołowskiej oraz Julii Jaciubek.

Gratulujemy i życzymy udanych wakacji!