Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dwa puchary i osiem goli na drzewickim stadionie

05.07.2021
Sportowym akcentem Dni Drzewicy 2021 był towarzyski mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Przedsiębiorcy. Mecz wyjątkowy, bowiem w drużynie Samorządowców wystąpiła kobieta – drzewiczanka Dominika Gąsieniec, wicemistrzyni Polski i finalistka Pucharu Polski 2020/2021 w piłce nożnej kobiet.

Spotkanie rozgrywane w późne sobotnie popołudnie przyciągnęło na Stadion Miejski w Drzewicy liczną grupę kibiców. Rozpoczęło się po miłej uroczystości z Dominiką Gąsieniec w roli głównej. Za wywalczenie drugiego miejsca w Ekstralidze Kobiet i awans do finału Pucharu Polski Kobiet zawodniczka TME UKS SMS Łódź odebrała gratulacje i okolicznościowy puchar z rąk Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego. Gospodarz Gminy życzył Dominice kolejnych tak znaczących sukcesów, dziękując za promowanie rodzinnej miejscowości.

Dominika wystąpiła gościnnie w drużynie Samorządowców i była jej najjaśniejszą postacią. Po udanych akcjach drzewiczanki ręce same składały się do oklasków. Fani oklaskiwali także strzelców goli. A bramek padło aż osiem – tyle co podczas niedawnego meczu EURO 2020 Hiszpania – Chorwacja. Poziom może nieco inny, ale woli walki i zaangażowania nie można odmówić obu drużynom.

Po dobrym, emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się Przedsiębiorcy. Wygrali 6:2, rewanżując się za porażkę sprzed dwóch lat. Na zakończenie otrzymali puchar za zwycięstwo, który z rąk Burmistrza Drzewicy odebrał kapitan zespołu Mirosław Bednarczyk. Gratulujemy i czekamy na rewanż!

MECZ TOWARZYSKI W RAMACH DNI DRZEWICY 2021

Sobota, 3 lipca 2021 roku – Stadion Miejski w Drzewicy

Samorządowcy – Przedsiębiorcy 2:6 (0:3)

Gole dla Samorządowców: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Radny Rady Miejskiej w Drzewicy Lech Nowak.

Gole dla Przedsiębiorców: Michał Wojtarek 4, Michał Szklarczyk, Łukasz Marecki.