Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Bernarda, Biruty i Erwina
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Drzewiczanka wicemistrzynią Polski i finalistką Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet!

09.06.2021
Dominika Gąsieniec z Drzewicy – piłkarka TME UKS SMS Łódź – ma za sobą świetny sezon. Wraz ze swoimi koleżankami wywalczyła drugie miejsce w Ekstralidze Kobiet oraz została finalistką Pucharu Polski Kobiet.

O czym doskonale wiedzą drzewiccy kibice, Dominika Gąsieniec (rocznik 1999) rozpoczynała przygodę ze sportem od kajakarstwa górskiego. Jako uzdolniona kajakarka LKK Drzewica zdobywała medale ogólnopolskich regat slalomowych w kategorii młodzików. Jednocześnie trenowała piłkę nożna, która z czasem stała się dla niej sportem numer jeden.

Piłkarska kariera drzewiczanki, zapoczątkowana w UKS Wiktoria Gielniów, rozwinęła się znakomicie. Po grze w Sportowej Czwórce Radom (I Liga Kobiet) popularna „Gąska” trafiła do klubu Ekstraligi Kobiet – AZS PSW Biała Podlaska, gdzie zrobiła prawdziwą furorę.

Od sezonu 2019/2020 z powodzeniem występuje w kolejnym klubie Ekstraligi Kobiet - TME UKS SMS Łódź. Gra w pierwszym składzie jako lewoskrzydłowa i należy do czołowych zawodniczek łódzkiej drużyny.

W zakończonym właśnie sezonie 2020/2021 podopieczne Marka Chojnackiego (legendy Łódzkiego Klubu Sportowego, byłego reprezentanta Polski) spisały się świetnie. Wywalczyły drugie miejsce w Ekstralidze Kobiet, zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzyń Polski.

Do tego sukcesu walnie przyczyniła się Dominika, strzelając w sezonie 6 goli i notując wiele asyst. Formą imponowała także w rozgrywkach Pucharu Polski Kobiet, w których ekipa TME UKS SMS Łódź dotarła aż do finału. W decydującym meczu wprawdzie uległa 0:1 mistrzyniom Polski – Czarnym Sosnowiec, ale pokazała charakter i dobre wyszkolenie.   

Wicemistrzostwo Polski oraz tytuł finalisty Pucharu Polski to największe sukcesy łódzkiego klubu a zarazem samej Dominiki, której kariera rozwija się bardzo harmonijnie. W Ekstralidze Kobiet drzewiczanka rozegrała dotychczas 112 meczów i strzeliła 42 bramki. Występowała również w biało-czerwonych barwach, grając w reprezentacji Polski kobiet U-15, U-17 i U-19.

- Piłkarka rodem z Drzewicy należy do elity kobiecej piłki nożnej w Polsce, co zasługuje na wielkie uznanie – podkreśla Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. – Dominice serdecznie gratuluję osiągnięć, będących wynikiem zarówno talentu, jak i ciężkiej pracy oraz wytrwałości. W nowym sezonie życzę wielu goli i asyst, które przełożą się na kolejne trofea, a być może i na powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet.

Dominika Gąsieniec przy piłce podczas finału Pucharu Polski Kobiet na stadionie Polonii Warszawa