Spanish

Urząd

Drzewiczanin srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w brazylijskim Foz do Iguacu

04.05.2015

Przemysław Nowak junior Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w konkurencji drużynowej C-1x3

Od 22 do 26 kwietnia w brazylijskim Foz do Iguacu odbywały się  Mistrzostwa Świata. Reprezentacja Polski liczyła 14 slalomistów trenowanych przez Bogdana Okręglaka i Dariusza Wrzoska. W składzie kadry nie mogło zabraknąć zawodnika Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy. Był nim junior Przemysław Nowak specjalizujący się w konkurencji kanadyjek jedynek. Trenerem Przemka jest Włodzimierz Dębowski.

W eliminacjach rywalizowało 41 kanadyjkarzy, Przemek awansował  do półfinału. Kwalifikacje zapewnił sobie w pierwszym przejeździe. W półfinałach nasz zawodnik uplasował się na piątej pozycji. W przejeździe finałowym uzyskał wynik 101.66 i został czwartym juniorem na świecie.

25 kwietnia polscy kanadyjkarze walczyli o medale w konkurencji zespołowej i nie zawiedli. Drużyna juniorów C-1x3 w składzie Kacper Szuba, Przemysław Nowak  i Dominik Janur rywalizowała z ośmioma zespołami-Niemcami, Czechami, Wielką Brytanią, Hiszpanią, Brazylią, Stanami Zjednoczonymi, Austrią i Nową Zelandią. Osiągnęła bardzo dobry wynik i tym samym Drzewiczanin Przemek Nowak został drużynowym Wicemistrzem Świata Juniorów. Gratulujemy.