Spanish

Urząd

Drzewiczanie na podium Mistrzostw Świata Mastersów

28.08.2024

Pochodzący z Drzewicy Natalia Pacierpnik i Mariusz Wieczorek wywalczyli medale Mistrzostw Świata Mastersów 2024 w Slalomie Kajakowym.

Światowy czempionat w kategoriach wiekowych powyżej 35 lat został rozegrany 24 i 25 sierpnia na torze OSiR Kolna w Krakowie. Zgromadził ponad 150 zawodniczek i zawodników z 17 państw.

Wśród startujących znajdowała się cała plejada dawnych gwiazd slalomu kajakowego, które w przeszłości stanowiły o sile swoich reprezentacji narodowych.  W tym doborowym gronie nie zabrakło drzewiczan - Natalii Pacierpnik i Mariusza Wieczorka. Na krakowskim torze oboje spisali się znakomicie.

Natalia Pacierpnik wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Świata Mastersów w K-1 kobiet. Olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro zajęła drugie miejsce zarówno w swojej kategorii wiekowej 35-39 lat, jak i kategorii kobiet open.

Również Mariusz Wieczorek może się pochwalić wielkimi sukcesami. Znakomity kanadyjkarz - olimpijczyk z  Atlanty i Aten, zdobywca Pucharu Europy, Mistrz Europy z 2002 roku - wywalczył brązowy medal w C-1 mężczyzn open i jednocześnie złoto oraz tytuł Mistrza Świata Mastersów w kategorii wiekowej 45-49 lat. Do tego dołożył srebrny medal w konkurencji drużynowej C-1m x 3, płynąc w zespole polskich kanadyjkarzy wspólnie z Marcinem Pochwałą i Jakubem Sierotą.

Dodajmy, że Pan Mariusz wystartował w Mistrzostwach Świata Mastersów po raz drugi. Trzy lata temu indywidualnie zdobył wicemistrzostwo, a drużynowo mistrzostwo.

Slalomowym medalistom rodem z Drzewicy serdecznie gratulujemy znakomitej formy oraz sukcesów. Jednocześnie życzymy kolejnych medali w regatach mastersów.