Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 31 maja 2020
Imieniny: Anieli, Feliksa i Kamili
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Drzewiczanie na obchodach Międzypokoleniowego Dnia Aktywności

26.02.2020
We wtorek, 25 lutego na terenie całego kraju odbyły się obchody I Międzypokoleniowego Dnia Aktywności. Główną ideą święta jest promowanie więzi łączących pokolenia oraz zachęcanie seniorów do korzystania z dedykowanych im rządowych programów. Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło mieszkańców Gminy Drzewica.

Reprezentacja Dziennego Domu „Senior +” w Drzewicy wzięła udział w ogólnopolskich obchodach Międzypokoleniowego Dnia Aktywności w Żyrardowie. Spotkanie stanowiło asumpt do wymiany doświadczeń oraz integracji seniorów z całej Polski.

Nasza grupa miała okazję spotkać się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który w Żyrardowie podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów. Prezydent RP odwiedził drzewickie stanowisko wystawiennicze, zapoznając się z ekspozycją, rozmawiając z seniorami i składając dedykację dla mieszkańców Gminy Drzewica. Wystawę zwiedziła również Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Z kolei w łódzkich obchodach Międzypokoleniowego Dnia Aktywności wzięli udział seniorzy i wolontariusze Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy. Spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach. Władze samorządowe Gminy Drzewica reprezentował Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski.

Nasze podmioty także zaprezentowały swoją działalność na stoiskach wystawienniczych, które podziwiał m.in. Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. Stoisko DCW „Ofiarna dłoń” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ oprócz materiałów promujących stowarzyszenie zawierało piękne wytwory rękodzieła seniorów. Podobnie było ze stanowiskiem drzewickiego UTW. Studenci 50+ pochwalili się licznymi aktywnościami i inicjatywami, a także promowali Drzewicę eksponując kwartalniki „Wieści znad Drzewiczki” wydawane przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy.