Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 15 lipca 2020
Imieniny: Henryka, Igi i Włodzimierza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Drzewiczanie grają o Puchar Tymbarku

08.11.2019
Drużyny piłkarskie z Gminy Drzewica wystartowały w jubileuszowym XX turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jedna z nich zanotowała duży sukces, zdobywając awans do finałów wojewódzkich.

Organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” od blisko 20 lat przyczynia się do popularyzacji futbolu wśród dzieci i młodzieży. W rozgrywkach co sezon biorą udział chłopcy i dziewczęta ze wszystkich zakątków kraju. Obecnie to setki tysięcy uczestników, dzięki czemu Puchar Tymbarku urósł do miana największej imprezy piłkarskiej dla dzieci w Europie.

Dotychczas w turnieju zagrało ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, a 8 byłych uczestników gra w trwających eliminacjach do Euro 2020 w kadrze prowadzonej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Mowa o: Arkadiuszu Miliku, Krzysztofie Piątku, Piotrze Zielińskim, Bartoszu Bereszyńskim, Damianie Kądziorze, Tomaszu Kędziorze, Krystianie Bieliku i Sebastianie Szymańskim.

Jubileuszowa, XX edycja turnieju jest wyjątkowa. Wspiera ją grono ambasadorów, w tym m.in.: Prezes PZPN Zbigniew Boniek, selekcjonerzy Andrzej Strejlau i Nina Patalon oraz mistrzyni Europy Paulina Dudek. Na młodych piłkarzy czeka szereg atrakcji, a na najlepsze drużyny turniej finałowy, który już po raz siódmy zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy. Zwycięzcy finałów pojadą na mecz reprezentacji Polski oraz spotkają się ze wszystkimi piłkarzami kadry.

Jak co roku do turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”  przystąpiły piłkarskie drużyny z Gminy Drzewica. Nasze zespoły zgłosiły się do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych chłopców: U-10 i U-12.  

ELIMINACJE GMINNE

W kategorii U-12 przeprowadzono eliminacje gminne, które miały miejsce 21 października na orliku w Drzewicy. W rywalizacji uczestniczyły trzy drużyny: SP im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych oraz SP w Idzikowicach.

Po zaciętej rywalizacji o końcowym rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne. Ostatecznie wygrali piłkarze z Drzewicy przed kolegami z Radzic i Idzikowic. Tym samym drzewiczanie uzyskali awans do eliminacji powiatowych.

Wyniki U-12

SP Drzewica – SP Idzikowice 4:0
SP Drzewica – SP Radzice 1:1
SP Idzikowice – SP Radzice 0:4

Zgodnie z regulaminem o pierwszym miejscu decydowały rzutu karne:
SP Drzewica – SP Radzice 2:1

Zwycięska drużyna SP Drzewica: Dawid Domagała, Mateusz Matuszczak, Gilbert Juengst-ali, Jan Marchewa, Jakub Pielas, Jakub Popis, Miłosz Jakubowski, Alan Remian, Mikołaj Grzegorczyk, Jakub Grzegorczyk. Opiekun Mariusz Wrzosek.

SP Radzice: Oskar Banasik, Konrad Ciepłowski, Bartosz Janik, Jakub Kubryn, Wojciech Miązek, Oskar Nowak, Bartosz Sobczyk, Filip Żak. Opiekun Sławomir Lechowski.

SP Idzikowice: Miłosz Bartyzel, Karol Błaszczyk, Marcel Grzybek, Filip Kwaśniak, Kacper Ławrynowicz, Mateusz Mada, Piotr Rogulski, Marcel Stępniak, Tobiasz Tomczyk i Hubert Wrzosek. Opiekunka Monika Płóciennik.

ELIMINACJE POWIATOWE

Rozgrywki powiatowe rozegrano 23 października na obiektach KS Ceramika Opoczno. Gminę Drzewica reprezentowały dwie drużyny Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy – zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii U-12 oraz zespół z kategorii wiekowej U-10.

I właśnie nasza młodsza drużyna - mimo że do Opoczna pojechała w okrojonym składzie - odniosła duży sukces, wygrywając eliminacje z kompletem punktów. Dzięki temu wiosną pojedzie na wojewódzkie finały turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.  
Starszej ekipie niestety nie udało się uzyskać awansu. Drzewiccy piłkarze pokazali dobrą grę, jednak zabrakło im nieco szczęścia.

Wyniki U-10

SP Drzewica – SP Białaczów 4:0

Gole: Kuba Trzaskowski 2, Dorian Tomczyk, Kacper Marecki.
SP Drzewica - Opoczno 2:0

Gole: Kuba Trzaskowski 2.
SP Drzewica – SP Sławno 4:0

Gole: Kamil Kądziela, Dorian Tomczyk, Marcel Wrzosek, Kacper Marecki.
SP Drzewica – SP Paradyż 1:0

Gol: Kuba Trzaskowski.
SP Drzewica – SP Mniszków 4:1

Gole dla Drzewicy: Dorian Tomczyk 2, Kuba Trzaskowski, Kamil Kądziela.

Zwycięska drużyna SP Drzewica: Wiktor Rzeźnik, Bartek Pazurek, Antek Włodarczyk, Kacper Marecki, Kuba Trzaskowski (kapitan), Kamil Kądziela, Dorian Tomczyk, Marcel Wrzosek. Opiekun Bartłomiej Matyja.

W barwach drzewickiej drużyny w rozgrywkach ligowych grają ponadto: Adam Osiejewski, Szymon Wiktorowicz, Bartek Sieradzki, Olga Biedrowska, Kamil Wrzosek, Mikołaj Wrzosek.

 

Wyniki U-12

SP Drzewica – SP Białaczów 2:1

SP Drzewica – SP Paradyż 1:0

SP Drzewica – SP Sławno 2:2

SP Drzewica – SP Mniszków 0:1

SP Drzewica – ZSPryw. Opoczno 1:2

SP Drzewica: Dawid Domagała, Mateusz Matuszczak, Gilbert Juengst-ali, Jan Marchewa, Jakub Pielas, Jakub Popis,Miłosz Jakubowski, Alan Remian, Mikołaj Grzegorczyk, Jakub Grzegorczyk. Opiekun Mariusz Wrzosek.

Naszej drużynie U-10 serdecznie gratulujemy awansu do finałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane na przełomie marca i kwietnia w Łodzi. Wiosną będziemy trzymać kciuki za sukces na szczeblu województwa!