Spanish

Urząd

Drzewicki Dzień Sportów Wodnych

29.08.2023

W sobotę, 26 sierpnia 2023 roku na Zalewie Drzewickim zostały rozegrane Zawody Wakeboardowe i Regaty w Kajakarstwie Turystycznym. Imprezy „O Puchar Burmistrza Drzewicy” złożyły się na program Dnia Sportów Wodnych z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzewicy.

Dzień Sportów Wodnych został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Nad Drzewiczką”, Urząd Miejski w Drzewicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy w ramach zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku pn. „Drzewica – poczuj pasję do sportu”, finansowanego ze środków Gminy Drzewica.

Miał charakter ponadregionalny, gromadząc miłośników sportów wodnych z województw łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Oprócz drzewiczan karty uczestnika wypełnili mieszkańcy Warszawy, Pruszkowa, Kielc, Bełchatowa, Opoczna,  Przysuchy, Zakrzewa (pow. radomski) i Brodów (pow. starachowicki).

Całość rozpoczęła się od bardzo efektownych Zawodów Wakeboardowych  na torze do wakeboardingu. Wodni „deskarze” wykonywali różnorodne akrobacje, ewolucje i triki z wykorzystaniem skoczni czy ramp, a ich popisy oceniało jury w składzie: szef OSiR Przemysław Kmita (sędzia główny) i Oliwia Lach. Sędziowie brali pod uwagę styl jazdy, poziom zaawansowania wykonywanych figur oraz wysokość oddawanych skoków.

Po kilkugodzinnym współzawodnictwie poznaliśmy najlepszych wakeboardzistów w dwóch kategoriach.

W grupie mężczyzn dominowali reprezentanci Przysuchy. Zdecydowane zwycięstwo odniósł faworyt – Bartosz Wysokiński (22,5 pkt). Drugie miejsce zajął Jakub Ślęzak (16,5 pkt), natomiast trzecia lokata przypadła Rafałowi Łabędzkiemu (15 pkt).

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Iga Pietrasik z Drzewicy (20 pkt). Na drugim miejscu zawody ukończyła Sandra Robak z Kielc (15 pkt), na trzecim Magdalena Borkowska z Opoczna (13 pkt).

Po wakeboardzistach do współzawodnictwa przystąpili uczestnicy Regat w Kajakarstwie Turystycznym. Wyścigi w konkurencjach K-1 open i K-2 open zostały przeprowadzone od strony przystani OSiR.

Kajakarze ścigali się na dystansie 800 metrów, okrążając boję usytuowaną na środku jeziora. Mogli przy tym liczyć na głośny doping letników wypoczywających nad brzegiem zalewu.

W konkurencji K-1 open najszybszy był Jarosław Klata z Drzewicy, który dystans wyścigu pokonał w czasie 5 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął kolejny drzewiczanin, Rafał Trzaskowski (5:25), a trzecie Krzysztof Banasik z Brodów (6:00).

Konkurencję K-2 zdominowały osady z Przysuchy. Wygrała dwójka Bartosz Wysokiński/Agata Wysokińska (czas 5:25). Druga lokata przypadła Jakubowi i Marcie Ślęzakom (5:37), natomiast trzecia osadzie Rafał Łabędzki/Mariusz Kieszek (5:51).

Podczas uroczystych dekoracji z udziałem Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego (kajakarstwo) i Zastępcy Burmistrza Dominika Niemirskiego (wakeboarding) czołowi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy startujący medale i upominki. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek regeneracyjny.