Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 3 sierpnia 2021
Imieniny: Augustyna, Kamelii i Lidii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Drzewica w TVP Warszawa

06.08.2020

Drzewicki zamek jest jednym z głównych tematów najnowszego odcinka  programu „Niejednym śladem”, emitowanego na antenie TVP Warszawa. Telewizyjną ekipę gościliśmy kilkanaście dni temu, a efekty jej pracy można oglądać również w Internecie.

 

Program „Niejednym śladem” prowadzony jest przez red. Jakuba Marcinowicza, który wyrusza na motorze do najpiękniejszych miejsc Mazowsza, docierając do mniej znanych i mniej obleganych zakątków regionu. W swojej audycji zachęca widzów do wypadów poza Warszawę i odwiedzania najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości.

 

Jest nam bardzo miło, że do miejsc godnych polecenia została zaliczona Drzewica. Nasze miasto, leżące na pograniczu Mazowsza, Ziemi Łódzkiej i Gór Świętokrzyskich, urzekło warszawiaków pięknym krajobrazem i zabytkami, przede wszystkim ruinami gotycko-renesansowego zamku z XVI wieku.

 

Właśnie nasz zamek stał się głównym celem wizyty dziennikarzy na motorach. Ekipę TVP Warszawa gościliśmy kilkanaście dni temu, a rolę gospodarza pełnił podisnp. Piotr Bajerowski z Referatu Organizacji, Promocji i Kadr Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Pan Piotr przybliżył widzom dzieje zamku oraz legendy związane z drzewicką warownią.

 

Premiera odcinka odbyła się we wtorek, 4 sierpnia 2020 roku na antenie TVP Warszawa. Kto nie obejrzał w telewizji, może to zrobić za pośrednictwem Internetu. Odcinek jest dostępny od adresem:

https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/warszawa/wypoczynek-i-rekreacja/niejednym-sladem/wideo/odcinek-5/49278772

         Serdecznie zachęcamy do oglądania.