Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 5 lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Drzewica w etapie finałowym Drużyny Energii

08.05.2020
Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiej akcji pn. Drużyna Energii, promującej aktywność fizyczną wśród młodzieży.

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, w którym znani sportowcy zachęcają do aktywności fizycznej, prezentując ćwiczenia z elementami różnych dyscyplin sportowych. Treningi odbywają się za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych, a zadaniem młodzieży jest wykonywanie sportowych wyzwań i dokumentowanie ich przy pomocy smartfonów. Aktualnie trwa trzecia edycja projektu, którego inicjatorem jest Grupa Energa, a honorowym patronem Minister Edukacji Narodowej.

Do tegorocznej akcji przystąpiło 227 placówek oświatowych z całej Polski. Wszystkie ubiegały się o prawo udziału w finałowym, sportowym etapie projektu. Ich zadaniem było nagranie krótkiego filmu pokazującego sportowy charakter szkoły.

Za sprawą nauczycielki wychowania fizycznego Marii Smolarskiej do programu zgłosiła się mająca wielkie tradycje sportowe Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. – W naszym filmie zawarliśmy multimedialne materiały ze zdalnych zajęć wychowania fizycznego, a także szereg archiwalnych zdjęć obrazujących szkolne uroczystości, spotkania i imprezy o charakterze sportowym – zaznacza nauczycielka. - Chciałabym tu serdecznie podziękować wszystkim aktywnym uczniom oraz ich rodzicom zaangażowanym w dokumentowanie zdalnych zajęć wychowania fizycznego.

Jak się okazało, film z "Olimpijczyka" przypadł do gustu konkursowemu jury, które uznało drzewicką prezentację jako jedną z najciekawszych. W efekcie zakwalifikowało naszą szkołę do finałowego etapu programu.

 - Mimo trudnych warunków związanych z pandemią koronawirusa uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawe i energetyczne prezentacje ukazujące ćwiczących podczas domowej kwarantanny. Zgodnie z ideą #zostanwdomu i #cwiczwdomu wszystkie filmy zgłoszone do Drużyny Energii nagrywane były w bezpieczny i odpowiedzialny sposób – podkreślili organizatorzy projektu. - Pokazaliście wielkiego sportowego ducha i to, że radość z ruchu można czerpać nawet w czasach kwarantanny. Gratulujemy finałowej setce szkół i liczymy na zaciętą rywalizację o zwycięstwo.

Dzięki kwalifikacji do finału uczniowie z Drzewicy otrzymają zestawy strojów od Grupy Energa i będą ćwiczyć online razem z ambasadorami programu, m.in. z mistrzynią Europy w pchnięciu kulą Pauliną Gubą, reprezentantem Polski w koszykówce Adamem Hrycaniukiem, legendarnym bramkarzem reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomirem Szmalem, kapitanem reprezentacji Polski w ampfutbolu Przemysławem Świerczem czy wicemistrzem Europy OCR Ninja Track Jakubem Zawistowskim.

Młodzież będzie wykonywała ćwiczenia w pięciu dyscyplinach sportowych. Nagrania każdego z uczniów trafią do nauczyciela wf, który złoży sprawozdanie z realizacji zadania przez szkołę. Im większy procent wszystkich uczniów z klas VI-VIII danej placówki nagra filmy, tym większa szansa na wygraną.

Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z pięciu dyscyplin wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale na gdańskim Stadionie Energa. Trzy najlepsze ekipy zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła tegorocznej edycji otrzyma puchar Drużyny Energii.