Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Dożynki Gminne 2019 – Radzice Duże

28.08.2019

25 sierpnia w miejscowości Radzice Duże odbyły się XVI Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły się wczesnym popołudniem mszą świętą w kościele parafialnym w Radzicach Dużych. Mszę w intencji rolników koncelebrowali: Ksiądz Janusz Barnaś – proboszcz Parafii Radzice, ksiądz Aleksander Mańka - proboszcz Parafii Domaszno, ksiądz Sławomir Olak – Proboszcz Parafii Sołek oraz ksiądz Bolesław Jakubczyk z parafii Poświętne. O oprawę muzyczna mszy zadbał Chór Parafialny z Drzewicy oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy.

Po mszy, dalsze uroczystości dożynkowe kontynuowano na stadionie sportowym w Radzicach Dużych. Na czele orszaku dożynkowego, który poprowadził wszystkich zgromadzonych na placu kościelnym szła Młodzieżowa Orkiestra Dęta i kolejno strażacy, księża. władze gminy wraz ze starostami dożynek, zaproszeni goście i delegacje z wieńcami z poszczególnych miejscowości.

Obchody rozpoczęto od przywitania przybyłych na uroczystość gości. Gospodarze dożynek – Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz otrzymali od dzieci  bukiety zbóż i kwiatów symbolizujące zakończenie żniw. Przed publicznością zaprezentowali się starostowie tegorocznych dożynek: Elżbieta Jakubczyk oraz Bogdan Szczepański, którzy powitali gospodarzy chlebem i solą.

Dużym zainteresowaniem uczestników dożynek cieszyły się jak co roku wiejskie chaty oraz konkursy sołeckie m.in. jedzenie pierogów na czas czy rzut gumowcem do tarczy.

W części artystycznej wystąpili zespół „Mali Drzewiczanie” i „Drzewiczanie” a także Koła Gospodyń Wiejskich z Radzic Dużych, Trzebiny, Idzikowic, Strzyżowa, Zakościela, Brzustowca a także Werówki. . Przed zgromadzoną w Radzicach publicznością zaprezentowali się także podopieczni Dziennego Domu Pomocy Senior +. Gwiazdą wieczoru był dobrze znany, m.in. z tegorocznych występów na Eurowizji, zespół TULIA. Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna z zespołem CZADERS..

Dziękujemy za uczestnictwo, wspólną zabawę, fantastycznie przygotowane wiejskie chaty oraz przepiękne wieńce dożynkowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.