Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Chodnik na ulicy Kilińskiego gotowy

15.05.2024
Zakończyła się budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 3110E na ul. Kilińskiego w Drzewicy. Inwestycję dofinansowaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg odebrano 14 maja 2024 roku.

Prace na ulicy Kilińskiego zostały zrealizowane w ramach powiatowego zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na terenie powiatu opoczyńskiego poprzez budowę i przebudowę chodników, przejść dla pieszych oraz peronów w ciągach dróg powiatowych”.

Polegały na budowie chodnika o długości 399 metrów – od łuku drogi powiatowej do skrzyżowania z drogą gminną na Zakościele. Zakres rzeczowy obejmował wykonanie ciągu pieszego z kostki brukowej, zjazdów do posesji oraz rowu przydrożnego z przepustami pod zjazdami. Roboty zrealizowała firma Dróg Bud BIS Zbigniew Jakubczyk z Wieniawy.

Na sfinansowanie inwestycji o wartości 552 tys. zł Powiat Opoczyński pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 428 tys. zł. Zgodnie z zawartym porozumieniem pozostałe koszty - stanowiące udział własny - zostaną pokryte po połowie ze środków Powiatu Opoczyńskiego i Gminy Drzewica.

W odbiorze zadania wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele wykonawcy oraz nadzoru inwestorskiego. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego oraz byłego radnego Rady Miejskiej w Drzewicy Włodzimierza Pomykały. Władze powiatowe reprezentowała Maria Witkowska – członek Zarządu Powiatu Opoczyńskiego, natomiast na czele delegacji Zarządu Dróg Powiatowych w Opocznie stał Dyrektor Andrzej Reszel.