Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 20 maja 2019
Imieniny: Bazylego, Bernardyna i Krystyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Burmistrz oraz Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta w Drzewicy na spotkaniu opłatkowym u Biskupa Henryka Tomasika

10.01.2019

                              Ponad stu samorządowców z diecezji radomskiej wzięło udział w spotkaniu opłatkowym z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Drzewicki samorząd reprezentował Burmistrz Janusz Reszelewski oraz Przewodnicząca Rady Dorota Wiktorowicz.

            Spotkanie na którym pojawili się samorządowcy z województwa mazowieckiego, łódzkiego i swiętokrzyskiego rozpoczęło się nabożeństwem, które swoim śpiewem uświetnił Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Wolanianki". Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu ks. prałata Edwarda Poniewierskiego - kanclerze Kurii Diecezji Radomskiej. Zwieńczeniem spotkania było przełamanie się opłatkiem po błogosławieństwie i życzeniach bpa Henryka Tomasika.

            - Zawsze czekam na zaproszenie od ks. biskupa, bo jest to moment wyjątkowy – moment zatrzymania się w pędzie pracy samorządowej. Ważne jest to, że w tym miejscu odczuwa się klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jest to idealna okazja do tego, by się spotkać i w atmosferze pojednania, bez rywalizacji pobyć razem – zaznaczył Burmistrz.


 

Zdjęcia: Radio PLUS Radom