Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 20 stycznia 2021
Imieniny: Fabiana, Miły i Sebastiana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Burmistrz na uroczystości 20. lecia Powiatu Opoczyńskiego

29.08.2018
24 sierpnia w Starostwie Powiatu Opoczyńskiego odbyła się uroczysta Rada Powiatu, która została połączona z obchodami  Dnia Powiatu Opoczyńskiego. W tym roku obchody miały wyjątkowy przebieg, gdyż obchodzono  20-lecia istnienia Powiatu Opoczyńskiego. Obchody  składały się z dwóch części; merytorycznej i uroczystej. Część merytoryczna składała się min. z przyjmowania przez Radnych uchwał i sprawozdań z prac i przygotowanie  prowadzonych przez powiat szkół.

Cześć uroczysta, rozpoczęła się od mszy w kościele  Św. Bartłomieja , którą poprowadził  Ordynariusz Radomski Biskup Henryk Tomasik. Po mszy wszyscy udali się do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.   Głos zabrał Starosta Powiatu Józef Róg przedstawiający w swoim wystąpieniu  historię oraz osiągniecia Starostwa Opoczyńskiego 20 minionych lat.

Obchody uświetniła  prezentacja książki  „Powiat Opoczyński. Historia i Współczesność” dokonana przez  prof. Jerzego Gapysa.

Gminę Drzewica na obchodach 20-lecia Powiatu reprezentował Burmistrz Janusz Reszelewski, Przewodniczący Rady Marian Kalużny oraz Radni Powiatowi z terenu Gminy Drzewica. W czasie uroczystości głos zabrakł Burmistrz, który podziękował za dwie dekady współpracy  między Gminą  Drzewica a Powiatem Opoczyńskim.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opocznie