Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 5 sierpnia 2021
Imieniny: Emila, Karoliny i Kary
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

: Burmistrz Gminy i Miasta Drzewicy Janusz Reszelewski w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

23.09.2015

We wtorek, 22 września Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Janusz Reszelewski odebrał w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnienie w Konkursie Gmina Ekoinnowacji dla Gminy i Miasta Drzewica  „za dobre praktyki wdrażania innowacji przyjaznych środowisku”.

Konkurs „Gmina Ekoinnowacji”, organizowany od stycznia 2014 roku do czerwca 2015 roku, adresowany był do samorządów gminnych z terenu całej Polski, a jego celem było promowanie dobrych praktyk wdrożenia innowacji ekologicznych w różnych dziedzinach gospodarki komunalnej, polityki samorządowej i zarządzanie gminą.

W ramach konkursu samorządy gminne przygotowały opisy zrealizowanych  przedsięwzięć ekoinnowacyjnych w konkretnych obszarach aktywności gminnej. Przedmiotem konkursu były przedsięwzięcia organizacyjne i inwestycyjne zrealizowane z kluczowym  udziałem gminnej jednostki samorządu terytorialnego, które wyróżniły się innowacyjnością ekologiczną.

Gmina i Miasto Drzewica zgłosiła do Konkursu zadanie, którego celem była poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej związanej z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków na terenie gminy i miasta Drzewica. Zakres zadania obejmował:

  1. remont zbiorników wody czystej na stacji uzdatniania  wody w Drzewicy;
  2. remont  zbiornika Hydrocentrum pełniącego funkcję oczyszczalni ścieków;
  3. rozbudowa  radiowej sieci telemetrycznej, monitoringu i sterowania urządzeniami wytypowanych przepompowni na terenie gminy Drzewica wraz z  oczyszczalnią ścieków. 

Należy zaznaczyć, że byliśmy jedyną wyróżnioną gminą z województwa łódzkiego.