Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 5 lipca 2022
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja i Karoliny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Burmistrz Drzewicy zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w ankiecie dotyczącej elektromobilności

25.05.2020
Gmina Drzewica jako jedna z pierwszych w regionie rozpoczęła pracę nad Strategią Rozwoju Elektromobilności. Władze Gminy uzyskały na ten cel stuprocentową dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Elektromobilność to zespół pojazdów, infrastruktury, które mają służyć łatwiejszemu przemieszczaniu się ludności. Strategia pomoże zaplanować system komunikacyjny w sposób przyjazny dla mieszkańców, ponieważ zmiany na rynku pojazdów są nieuniknione.

Gmina Drzewica chce wyjść naprzeciw wyzwaniom cywilizacyjnym i wykorzystać szansę dotacji na elementy infrastruktury służącej elektromobilności. Jak pokazują doświadczenia krajów Europy Zachodniej elektryczne rowery, hulajnogi, samochody, autobusy stały się w ciągu kilku ostatnich lat widokiem powszechnym.

Władze gminy chciałyby, aby w proces tworzenia strategii włączyli się mieszkańcy. Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w tworzeniu Strategii poprzez udział w ankiecie.

To mieszkańcy zdecydują jakie są potrzeby i problemy i na co należy spożytkować ewentualną dotację. Do udziału w ankiecie zapraszamy również dzieci, młodzież. To oni mogą wnieść ciekawe uwagi i pomysły do tworzonej strategii. Ich kreatywność może pomóc zbudować w przyszłości nowoczesną i dobrą do życia gminę. To też oni znają nowe technologie, już dziś korzystają z elektrycznych hulajnóg, houverboardów. Wiedzą jakie są potrzeby i jak wprowadzić elektryczne formy transportu do każdego domu.

Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej elektromobilności.

Link do ankiety: https://forms.gle/X8i2jWddshBAUW9JA