Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Bezpłatny seans dla mieszkańców z okazji Świąt Wielkanocnych

22.03.2023
Burmistrz Drzewicy serdecznie zaprasza na bezpłatny seans filmu o tematyce religijnej pt. „Prorok”, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy w dniu 29 marca (tj. środa) o godz. 17:00.

”Prorok” to film fabularny ukazujący nieznane wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych, takich jak obchody milenijne czy wydarzenia z Trójmiasta z grudnia 1970 roku. Pokazuje nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Słowa Prymasa „Zło pokonamy tylko dobrem i prawdą” mogą stać się kamieniem węgielnym w budowaniu nowego ładu i porządku moralnego.

Bilety na seans dostępne będą u sołtysów, w kancelariach parafialnych oraz w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Dystrybucja biletów rozpocznie się w poniedziałek, 27 marca od godziny 8:00. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona. O uzyskaniu biletu decyduje kolejność odbioru wejściówek.

Urząd Miejski w Drzewicy organizuje także bezpłatny transport autokarowy na seans. Z terenu Gminy Drzewica wyruszą cztery autobusy. Więcej informacji dotyczących tras oraz godzin odjazdów poniżej:

Autobus I, godzina wyjazdu 16:15

Trasa: Idzikowice -> Brzuza  -> Radzice Małe -> Dąbrówka

Autobus II, godzina wyjazdu 16:15

Trasa:  Trzebina -> Świerczyna -> Giełzów -> Radzice Duże  -> Werówka

Autobus III, godzina wyjazdu 16:15

Trasa: Żdżary -> Domaszno -> Żardki -> Zakościele

Autobus IV, godzina wyjazdu 16:15

Trasa: Brzustowiec -> Jelnia -> Krzczonów -> Strzyżów