Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Bezpłatne badania prostaty w Drzewicy

24.10.2023
Burmistrz Drzewicy zaprasza mieszkańców do udziału w akcji z zakresu profilaktyki zdrowotnej dotyczącej nowotworu gruczołu krokowego (prostaty). Z  bezpłatnych badań mogą skorzystać mężczyźni w wieku 50-69 lat.

Z każdym rokiem rak prostaty atakuje coraz młodszych mężczyzn, dlatego niezwykle ważne staje się nabranie nawyku regularnych badań profilaktycznych. Rozpoznanie tego nowotworu we wczesnym stadium daje duże szanse na pełne wyleczenie.

Żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do badań prostaty, Gmina Drzewica po raz kolejny organizuje i finansuje program z zakresu profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego. Akcja jest adresowana do mężczyzn w wieku 50-69 lat. W listopadzie i grudniu odbędzie się jej dziewiąta edycja.

Badania per rectum oraz badania ogólne, w tym pomiar ciśnienia krwi i ustalenie poziomu BMI, będą wykonywane:

  • 24 listopada 2023 roku (piątek) od godz. 10:00 do 18:00 w Przychodni Rejonowej w Drzewicy, ul. Stawowa 27.
  • 1 grudnia 2023 roku (piątek) od godz. 10:00 do 18:00 w Przychodni Rejonowej w Drzewicy, ul. Stawowa 27.

Aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich trzeba być mieszkańcem Gminy Drzewica. Nie są wymagane żadne formalności. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym.

Zachęcamy mężczyzn do udziału w akcji i skorzystania z badań, tym bardziej, że bez kłopotów, konieczności uzyskania skierowań można nabrać pewności co do stanu zdrowia, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podjąć natychmiastowe leczenie.