Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Bartek Reguła kolejnym reprezentantem Polski z Drzewicy

04.06.2021
Miło nam poinformować, że w lipcowych Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców U-23 w slalomie kajakowym wystartuje nie dwóch, a trzech zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica. Jako trzeci awans do reprezentacji Polski wywalczył junior Bartłomiej Reguła, który na Słowenii wystąpi w konkurencji slalomu ekstremalnego (extreme slalom).

Drzewicki kajakarz swój sukces zanotował podczas Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa (29-30 maja 2021 r.), kiedy to oprócz regat slalomu kajakowego rozegrano rywalizację w slalomie ekstremalnym. Ta stosunkowo młoda konkurencja kajakowa ma już status olimpijskiej, ponieważ została wprowadzona do programu Igrzysk XXXIII Olimpiady „Paryż 2024”.

Zawody extreme slalom w Krakowie stanowiły kwalifikację do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców U-23. Tę szansę świetnie wykorzystał junior Bartłomiej Reguła, który przechodził kolejne szczeble rywalizacji, awansując aż do finału K-1 mężczyzn. W decydującej próbie zajął trzecie miejsce open, będąc najlepszym juniorem, dzięki czemu wywalczył awans na Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w drugim tygodniu lipca w Tacen (Słowenia).

W czempionacie globu wystartuje więc trzech kadrowiczów z LKK Drzewica: młodzieżowiec Szymon Zawadzki (C-1 mężczyzn), junior Maciej Bartos (C-1 mężczyzn) i junior Bartłomiej Reguła (K-1 mężczyzn extreme slalom).

 - Bartkowi serdecznie gratuluję awansu do reprezentacji Polski juniorów w slalomie ekstremalnym i trzymam kciuki za udany start podczas Mistrzostw Świata w Słowenii. Oczywiście równie mocno kibicuję Szymonowi i Maćkowi, którzy będą bronili biało-czerwonych barw w slalomie kajakowym. Cieszę się, że nasi „górale” rozsławiają Drzewicę nie tylko w kraju, ale również za granicą - podsumował Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

 

Źródło foto: Adam P. Foto - https://www.facebook.com/Adam-P-Foto-132846810258951