Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 10 sierpnia 2022
Imieniny: Bianki, Borysa i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Autobusem po Gminie Drzewica za 1 zł!

31.12.2020
W 2021 roku na terenie Gminy Drzewica będą realizowane lokalne połączenia autobusowe o charakterze użyteczności publicznej, dofinansowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Cena biletów na trzech dofinansowanych liniach wyniesie tylko 1 zł.

Umowa między Burmistrzem Drzewicy a Wojewodą Łódzkim na dofinansowanie połączeń ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych opiewa na kwotę 499.501,38 zł. Będzie obowiązywała od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku, obejmując trzy linie autobusowe:

  • Linia nr 10: Drzewica – Drzewica przez Idzikowice, Werówkę 
  • Linia nr 11: Drzewica – Drzewica przez Domaszno, Dąbrówkę 
  • Linia nr 12: Drzewica – Drzewica przez Świerczynę, Krzczonów

Autobusy na poszczególnych liniach będą kursować od poniedziałku do piątku oprócz świąt. Jak już Państwa informowaliśmy, część połączeń została skomunikowana z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę Łódź – Drzewica – Łódź.

Dla pasażerów mamy kolejną bardzo dobrą informację. Przejazdy tymi autobusami z pewnością nie obciążą naszych kieszeni. Cena biletów na terenie całej Gminy Drzewica wyniesie bowiem tylko 1 zł.

Tak niska cena jest efektem dopłaty ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (2,99 zł do 1 wozokilometra) oraz dopłaty z budżetu Gminy Drzewica (0,35 zł do 1 wozokilometra).

Dodajmy, że całkowity koszt realizacji przewozów w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku został oszacowany na kwotę 558.102,10 zł.