Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 27 września 2023
Imieniny: Damiana, Mirabeli i Wincentego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Anna Wyszkoni zachwyciła drzewicką publiczność

06.03.2023
W niedzielę, 5 marca 2023 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbył się doroczny koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez Gminę Drzewica i RCK. Przed drzewicką publicznością wystąpiła znakomita wokalistka Anna Wyszkoni wraz z zespołem.

Koncerty z okazji Dnia Kobiet to już drzewicka tradycja. W ostatnich latach dla drzewiczanek śpiewali m.in. Krystyna Giżowska, Alicja Majewska, Ryszard Rynkowski, Edyta Geppert oraz Śpiewająca Rodzina Kaczmarków. Koncerty należały do najważniejszych wydarzeń artystycznych sezonu. Nie inaczej było w niedzielny wieczór.

Recital Anny Wyszkoni przyciągnął do RCK prawdziwe tłumy. Na wypełnionej po brzegi widowni dominowały oczywiście przedstawicielki płci pięknej, którym najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, wręczając bukiet kwiatów na ręce Dyrektor RCK Aliny Szymańskiej.

Później scena należała już do wielkiej gwiazdy polskiej estrady - Anny Wyszkoni, świętującej jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, a zarazem promującej swój szósty solowy album „Z cegieł i łez”. Piosenkarce towarzyszył trzyosobowy zespół świetnych muzyków, którzy zapewnili akompaniament pianina, trąbki i instrumentów perkusyjnych.

Ponad półtoragodzinny koncert okazał się niezwykle emocjonalnym spektaklem na najwyższym poziomie artystycznym. Pani Ania zabrała widzów w muzyczną podróż pełną emocji i wzruszeń, prezentując swoje najważniejsze i najbardziej znane piosenki, jak również nowości, którymi zaskakuje słuchaczy na kolejnej solowej płycie.

Drzewiczanie usłyszeli: „Z cegieł i łez”, "Nie chcę cię obchodzić", "Biegnij przed siebie", „Dla ciebie”, „Oszukać los”, „Z ciszą”, „Zakochaj nas”, „Oprócz błękitnego nieba”, „Supełki”. „Wszystkiego naj…”, „”W całość”, „Było minęło”, „Pana i Pani”, „Agnieszkę”, „Lampę i sofę” a na bis „Oczy” oraz „Wiem, że jesteś tam”.

Wszystkie utwory w ciekawych, niemal jazzowych aranżacjach pokazały wokalny kunszt gwiazdy oraz klasę instrumentalistów. Była to prawdziwa uczta dla ucha, co podczas podziękowań na zakończenie koncertu podkreślił Burmistrz Janusz Reszelewski, wręczając pani Ani kwiaty. Kapitalny występ doceniła także publiczność, nagradzając artystów owacją na stojąco.


Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.