Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2019
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Anna Szafrańska w Drzewicy - Promocja książki „Właśnie tak!”

11.06.2018
7 czerwca w sali wielofunkcyjnej Regionalnego Centrum Kultury odbyło  się spotkanie z autorką książki pt. „Właśnie tak!” – Anną Szafrańską.

"Własnie tak!"

Dwudziestoczteroletnia Stefania doskonale wie, jak smakuje sukces. Skończyła z wyróżnieniem studia dziennikarskie, pracuje w prestiżowym piśmie kobiecym, a jej książki cieszą się niesamowitą popularnością wśród nastolatek. Stać ją na mieszkanie w centrum Warszawy, dobry samochód i markowe ciuchy. Kiedy z rodzinnej Drzewicy, z której wyjechała jako nastolatka, przychodzi zaproszenie na ślub jej kuzynki, uznaje, że jest już dość silna, by zmierzyć się z traumą z przeszłości, od której uciekła do stolicy. Ten nieoczekiwany powrót do przeszłości okaże się dla niej początkiem czegoś nowego. Czegoś, na co czekała przez całe życie.

 

Fragment:
Ciocia energicznie chwyciła jedną ręką za rączkę walizki, a drugą przytuliła mnie do siebie jak dawno niewidzianą córkę. Moje ciało natychmiast samoistnie spięło się nerwowo. Chyba musiała to poczuć, bo ucałowała mnie szybko w czubek głowy i odsunęła się na odległość ramienia.– Wujek zaparkował przed stacją – rzuciła szybko, ale nie zdążyła ukryć przede mną zmartwionego spojrzenia. Nie czułam się komfortowo w jej obecności, i ciocia o tym wiedziała. W tej sytuacji trudno zachować jakiekolwiek pozory. To było niezręczne, a na dłuższą metę drażniące. Dlatego w myślach odliczałam już minuty do wyjazdu.

 

źródło opisu: https://novaeres.pl

 

Podczas spotkania z panią Anną mogliśmy dowiedzieć się o jej inspiracjach dotyczących najnowszej książki a także o dalszych planach wydawniczych. Autorka ma w planie publikację jeszcze kilku książek, w paru z nich na pewno pojawi się wątek Drzewicy. Czekamy z niecierpliwością. Wszystkich, którzy chcieliby przeczytać „Właśnie tak”, zapraszamy do Biblioteki Samorządowej w Drzewicy.