Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 26 lutego 2020
Imieniny: Bogumiła, Eweliny i Mirosława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

30-lecie Instytucji Kultury w Drzewicy

28.11.2017
25 listopada w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy świętowaliśmy 30-lecie Instytucji Kultury. Uroczystości odbyły się na sali widowiskowej RCK. Po przywitaniu zaproszonych gości głos zabrał Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy Krzysztof Kowalski. W swoim emocjonalnym przemówieniu podziękował gościom za przybycie oraz przedstawił program imprezy. W kilku krótkich zdaniach, które skierował do zgromadzonej publiczności nie brakowało wspomnień z minionych lat oraz sentymentalnych anegdot. Dyrektor nadmienił również, że wraz z końcem bieżącego roku udaje się na emeryturę.

Kolejnym elementem uroczystości było rozdanie nagród wyróżnionym w ogólnopolskim konkursie malarskim pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica, pt. „Anioły nad miastem”. Wystawę najlepszych prac będzie można oglądać w Regionalnym Centrum Kultury jeszcze do 8 lutego 2018 r.

Po nagrodzeniu wyróżnionych artystów głos zabrał Burmistrz Janusz Reszelewski, przekazując wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Drzewica Marianem Kalużnym, na ręce Dyrektora Krzysztofa Kowalskiego pamiątkową statuetkę, gratulację oraz nagrodę pieniężną, w związku z zakończeniem pracy zawodowej. Wszyscy, którzy przez te lata wspierali kulturę w Drzewicy na różnych polach zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe statuetki. Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi byli oraz obecni pracownicy Instytucji Kultury, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń z terenu gminy, przedstawiciele lokalnych mediów, sponsorzy oraz mecenasi kultury w Drzewicy. Był również czas na kwiaty, podziękowania i gratulacje oraz przemówienia okolicznościowe.

Po części oficjalnej nadszedł czas na spektakl muzyczny pt. „Ja się boje sama spać” w wykonaniu Studia Musicalowego „Step” Tomasza Micha, działającego przy Chorzowskim Centrum Kultury. Po fantastycznym spektaklu nie zabrakło urodzinowego tortu oraz toastu przy lampce szampana. Wszyscy zgromadzeni w sali widowiskowej RCK udali się później na poczęstunek, gdzie mogli również spotkać się z artystami występującymi na scenie.