Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 4 marca 2021
Imieniny: Adrianny, Kazimierza i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

100-tna Karta Dużej Rodziny w gminie

12.08.2016

W dniu 12 sierpnia 2016r. Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski wręczył Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny 100-tnej rodziny z naszej gminy. Kartę otrzymała pięcioosobowa rodzina Państwa Moniki i Mariusza Urbańczyk oraz dzieci: Dominika, Paulina i Hanna. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a rodzina w prezencie od Burmistrza otrzymała bilety do kina na dowolnie wybrany seans filmowy w RCK w Drzewicy.

Przypominamy, że Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny została wprowadzona w czerwcu 2014 roku. Obecnie honoruje ją ponad 1000 firm i instytucji w całej Polsce. Karta zapewnia przywilej zniżki przy zakupach, obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne, bankowe czy kulturalne. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Po dwóch latach funkcjonowania programu w naszej gminie wydano Karty dla 100 rodzin, w których jest łącznie 339 dzieci. Najliczniejsza rodzina która posiada KDR ma siedmioro dzieci.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która posiada przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Rodzicom Karta wydawana jest bezterminowo, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki w szkole lub w szkole wyższej. Osoby niepełnosprawne otrzymają Kartę na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Wnioski o wydanie KDR można składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drzewicy, II piętro, pokój 33 lub 34 oraz drogą elektroniczną za pomocą systemu teleinformatycznego.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://mgops.drzewica.pl/

foto 1foto 2 foto 3