Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 26 lutego 2020
Imieniny: Bogumiła, Eweliny i Mirosława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzustowcu

17.08.2017

W niedzielę 13 sierpnia w Brzustowcu przed strażnicą OSP oraz na terenie szkolnego boiska odbyły się obchody 100-lecia OSP Brzustowiec. Jubileusz w Brzustowcu rozpoczął się od odsłonięcia pamiątkowej tablicy przed strażnicą, następnie uczestnicy uroczystości udali się nieopodal na boisko szkolne, by wziąć udział w uroczystej mszy świętej w intencji strażaków. Ważnym punktem uroczystości były również odznaczenia i medale dla zasłużonych strażaków oraz przekazanie druhom sztandaru. Odznaczenia otrzymali:

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” odebrali: Andrzej Sochański i Mieczysław Wójcik

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali: Tadeusz Stolarczyk, Artur Wijata i Stanisław Pęczak

Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali: Michał Sołtysiak, Krzysztof Wójcik i Feliks Skapczyński

Odznakę wzorowego strażaka przyznano Mikołajowi Wojdzie, Karolowi Kopciowi, Karolinie Sochańskiej i Monice Janik

Odznaki za wysługę lat otrzymali: Mieczysław Wójcik, Stefan Wójcik, Tadeusz Stolarczyk, Feliks Skapczyński, Andrzej Kwiecień, Krzysztof Wójcik, Janusz Białek, Tomasz Sochański, Adam Wijata i Artur Wijata.

Honorowe krzyże zasługi wraz z certyfikatami, nadane przez polski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Komendantów  Straży w Waszyngtonie odebrali Tomasz Sochański i Eugeniusz Wrzesień.

Okolicznościowe przemówienia sprowadzały się do gratulacji oraz słów uznania za pracę jaką wykonują druhowie ochotnicy. Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz wszyscy zgromadzeni mieli okazje obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków KP PSP w Opocznie. Na koniec zgromadzonym czas umilały zespoły muzyczne.

 To olbrzymie święto zgromadziło liczną grupę mieszkańców, ale także poczty sztandarowe z OSP z terenu gminy i nie tylko, parlamentarzystów, gminnych radnych, przedstawicieli Związku OSP RP oraz reprezentantów Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, KRUS oraz innych instytucji.