Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonory, Lenki i Kiejstuta
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

10-lecie Punktu Przedszkolnego w Jelni

24.05.2022
W niedzielę, 22 maja 2022 roku odbyły się obchody jubileuszu 10-lecia Punktu Przedszkolnego w Jelni. Uroczystość została połączona z piknikiem rodzinnym.

Punkt Przedszkolny w Jelni – funkcjonujący przy Szkole Podstawowej w Brzustowcu – rozpoczął działalność w marcu 2012 roku. Mieści się w budynku byłej szkoły podstawowej w Jelni, obejmując opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich obszarach działania współpracuje z rodzicami, najbliższym środowiskiem i instytucjami opiekuńczo-wychowawczymi, by służyć wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Opiekunką przedszkolnej grupy jest nauczycielka Edyta Pawul.

Dotychczasowa działalność Punktu została podsumowana podczas uroczystości jubileuszowych, które zgromadziły przedszkolaków, ich rodziców i dziadków, wychowanków placówki, nauczycieli SP w Brzustowcu, mieszkańców Jelni, a także gości na czele z Burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim, Dyrektor ZEAS w Drzewicy Agnieszką Kopytowską i Gminnym Komendantem ZOSP RP Marianem Kalużnym.

Świętowanie rozpoczęło się w Świetlicy Wiejskiej w Jelni. Zebranych powitała Dyrektor SP w Brzustowcu Agnieszka Wrzosek w towarzystwie sołtysa Jelni Władysława Węgreckiego i radnego Rady Miejskiej w Drzewicy Łukasza Sobolewskiego. Po przedstawieniu historii przedszkola oddała głos dzieciom, które zaprezentowały wspaniały występ artystyczny z bogatą oprawą muzyczną i choreografią. Zebrani obejrzeli także okolicznościową prezentację multimedialną podsumowującą pracę wychowawczo-dydaktyczną placówki oraz wydarzenia z życia przedszkola na przestrzeni 10 lat. Ponadto oklaskiwali laureatów konkursów plastycznych: „Dlaczego lubię moje przedszkole?” (dla przedszkolaków) i „Moje wspomnienie z przedszkola” (dla absolwentów PP w Jelni z lat 2012-2021).

Nie zabrakło gratulacji i życzeń od Burmistrza Drzewicy, prezentów oraz jubileuszowego tortu. Chętni mogli wykonać okolicznościową kartkę z okazji urodzin Punktu.

A po części oficjalnej przyszedł czas na piknik rodzinny na podwórku. Organizatorzy przygotowali poczęstunek (grill, przysmaki regionalne, słodkości) oraz postarali się o liczne atrakcje dla dzieci. Były dmuchańce oraz zabawy z bajkowymi postaciami, w które wcieliły się mamy przedszkolaków. Z kolei starsi uczestnicy imprezy rozegrali mecz piłki nożnej.

To było wyjątkowe wydarzenie, które zapisze się złotymi zgłoskami w historii przedszkola z Jelni.

 

Więcej zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.