Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 9 sierpnia 2022
Imieniny: Klary, Romana i Rozyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Zdalna szkoła” w Gminie Drzewica

25.05.2020

Dzięki dofinansowaniu w ramach Programu „Zdalna szkoła” trzy szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest Gmina Drzewica, wzbogaciły się o nowy sprzęt komputerowy umożliwiający realizację zdalnych lekcji z udziałem uczniów wykluczonych cyfrowo.

Program „Zdalna szkoła” organizowany był przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa podlegające Ministerstwu Cyfryzacji. Umożliwiał gminnym i powiatowym samorządom zakup sprzętu komputerowego z przeznaczeniem dla uczniów, którzy wcześniej nie mieli możliwości uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych prowadzonych zdalnie.

Do Programu „Zdalna szkoła” przystąpiła Gmina Drzewica, która po otrzymaniu stuprocentowego dofinansowania w wysokości 70.000 tys. zł zakupiła 23 laptopy z oprogramowaniem. Ten sprzęt został rozdysponowany do trzech placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych oraz Szkoły Podstawowej w Idzikowicach. Z laptopów  korzystają uczniowie, którzy dotychczas nie posiadali sprzętu umożliwiającego udział w lekcjach on-line.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.