Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Noc Spisowa” w Drzewicy

21.09.2021
W związku z dobiegającym końca Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 Gminny Komisarz Spisowy w Drzewicy zaprasza na ogólnopolską akcję Głównego Urzędu Statystycznego pod nazwą „Noc Spisowa”. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 września 2021 r. w budynku Urzędu Miejskiego w Drzewicy (pokój nr 6 na parterze) od godziny 8.00 do 24.00.

Tylko do 30 września mamy czas na dopełnienie obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Osoby, które jeszcze się nie spisały, mogą to zrobić podczas „Nocy Spisowej” w Drzewicy.

Przez cały dzień - od rana aż do północy - w Punkcie Spisowym utworzonym w Urzędzie Miejskim w Drzewicy (pokój nr 6) do dyspozycji mieszkańców będą przeszkoleni urzędnicy, którzy pomogą wypełnić formularz spisowy.

Uwaga, jeden członek rodziny może spisać wszystkich domowników. Do spisu należy przygotować numery PESEL wszystkich osób, które zamieszkują pod danym adresem oraz znać m.in. powierzchnię użytkową domu.

***

Dodajmy, że w Urzędzie Miejskim w Drzewicy cały czas działa stanowisko do samospisu internetowego, mieszczące się w holu na parterze. Stanowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. Przy dokonywaniu samospisu mieszkańcy również mogą liczyć na pomoc urzędników.

Samospis w formule on-line jest podstawową formą przeprowadzenia spisu. Za pośrednictwem strony https://spis.gov.pl można go dokonać o dowolnej godzinie przez siedem dni w tygodniu.

Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania mogą zadzwonić na numer Infolinii (tel. 22 279 99 99), która działa od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-20.00. Opłata zgodna z taryfą operatora.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się telefonicznie rachmistrzowie spisowi w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego w domu respondenta. Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów telefonu: 22 82 88 888 lub 22 279 99 99. Jeśli zadzwoni lub przyjdzie do nas rachmistrz, respondent ma OBOWIĄZEK udzielenia odpowiedzi!

Więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego: https://spis.gov.pl