Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 5 sierpnia 2021
Imieniny: Emila, Karoliny i Kary
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Muzyczny bukiet dla Pań” – koncert Ryszarda Rynkowskiego z okazji Dnia Kobiet

11.03.2019
Wyjątkowy koncert odbył się wczoraj w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. „Muzyczny bukiet dla Pań” - to wydarzenie na jakie zaprosił wszystkie Panie, z okazji ich święta, Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Janusz Reszelewski. Gwiazdą wieczoru był znany piosenkarz i kompozytor – Ryszard Rynkowski.

Sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy zapełniała się już od godziny 15:00, choć rozpoczęcie koncertu planowane było na godzinę 17:30. W miarę upływu czasu zaczęło brakować wolnych miejsc, więc zdecydowano się na dostawienie dodatkowych krzeseł bezpośrednio przed sceną. Licznie gromadzący się fani, którzy przybywali tego dnia do RCK, zajmowali miejsca również na schodach oraz właściwie w każdym miejscu gdzie można było swobodnie stanąć. Wczoraj odnotowaliśmy zdecydowany rekord frekwencji jeśli chodzi o historię RCK.

Powodem całego zamieszania był koncert wyjątkowego artysty. Nim jednak sam koncert się rozpoczął, organizator wydarzenia – Burmistrz Janusz Reszelewski, złożył wszystkim obecnym na sali Paniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet, wręczając symboliczny bukiet kwiatów na ręce Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy Aliny Szymańskiej. Później na scenie królował już tylko Ryszard Rynkowski - znany i lubiany piosenkarz, kompozytor, pianista, jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców, wokalista o znakomitym mocnym i wyrazistym głosie. Piosenkarz zaprezentował w Drzewicy repertuar pełen hitów, czym dostarczył publiczności odpowiednią dawkę doskonałej zabawy połączonej z nutką sentymentalnych nastrojów. Prezentował dobrze znane wszystkim utwory takie jak chociażby „Dary losu”, „Dziewczyny lubią brąz” czy „Jedzie pociąg z daleka”. Na koniec nie mogło obejść się bez owacji na stojąco oraz bisów.