Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 16 lipca 2020
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

„Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI"

03.06.2020
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa kontynuuje ogólnopolską kampanię informacyjną „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI". Jej celem jest zwiększanie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie jak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Już teraz wiadomo, że epidemia odciśnie ogromne piętno na sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju.

Kupując polskie produkty realnie przyczyniamy się do niwelowania negatywnych skutków COVID-19. Wspieramy polskich przedsiębiorców i rolników, a także lokalne budżety – bo kupowanie takich produktów przekłada się na podatki płacone w gminach i miastach. Wpływamy także na przychody i zyski firm działających w Polsce, czyli pośrednio również na miejsca pracy.

Wspólnie z organizatorami zachęcamy Państwa do kupowania polskich produktów, również tych regionalnych, o co apelujemy wspólnie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego. Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, mamy pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

 

Więcej o kampanii:

https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

Lista produktów polskich:

https://www.polskasmakuje.pl/search-results/?sort=produkty&view=list

Lista produktów tradycyjnych Województwa Łódzkiego:

https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/produkty-tradycyjne-i-regionalne