Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Jajeczko” u drzewickich emerytów

11.04.2024
Zgodnie z tradycją członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Drzewicy wzięli udział w spotkaniu wielkanocnym. Kameralna uroczystość odbyła się w środę, 10 kwietnia 2024 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.

Dla Koła Emerytów i Rencistów – od 2022 roku działającego przy Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy – uroczystości wielkanocne są stałym punktem kalendarza spotkań. Stanowią okazję do złożenia sobie świątecznych życzeń oraz rozmowy o sprawach dotyczących seniorów.

Tegoroczna uroczystość zgromadziła liczną grupę emerytów i rencistów oraz gości – Zastępcę Burmistrza Drzewicy Dominika Niemirskiego i Dyrektor RCK Alinę Szymańską.

Po powitaniu zebranych przez Przewodniczącą Koła Jadwigę Gapys głos zabrał Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, który w imieniu swoim i Burmistrza Janusza Reszelewskiego pogratulował seniorom aktywności, zaangażowania w działalność społeczną oraz kultywowania tradycji wielkanocnych. Złożył także najlepsze życzenia na kolejne miesiące roku.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze. Podczas uroczystego obiadu nie zabrakło oczywiście tradycyjnego żurku z jajkiem i kiełbaską.