Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 23 lutego 2020
Imieniny: Damiana, Romana i Romany
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

„AKTYWNA TABLICA” w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

22.12.2017

Gmina i Miasto Drzewica przystąpiła do realizacji programu Ministerstwa Edukacji Narodowej, który dotyczy rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 pn. "Aktywna Tablica".

W roku szkolnym 2017/2018 do programu została zgłoszona Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.

Gmina pozyskała wsparcie finansowe w  wysokości 14 tys. zł (maksymalna kwota) na zakup pomocy dydaktycznych oraz wniosła wkład własny w wysokości 3.399,98 zł. Tym samym szkoła wzbogaciła się o 3 tablice interaktywne, 3 projektory oraz radioodtwarzacz. Bez wątpienia nowe pomoce dydaktyczne uatrakcyjnią uczniom proces zdobywania wiedzy.

Jak relacjonuje Pani Martyna Żach, szkolna koordynatorka programu, od momentu zainstalowania tablic multimedialnych, stały się one podstawowym narzędziem pracy nauczycieli klas III. Obecnie korzystają z nich na wszystkich zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.  Zajęcia wzbogaciły się o treści zawarte w multibookach, które przedstawione są w bardzo atrakcyjny sposób, co bezpośrednio wpływa na zainteresowanie uczniów. Na zajęciach dzieci wykonują  ćwiczenia multimedialne zawarte w e-podręcznikach. Tablice wykorzystywane są również do prezentacji filmów edukacyjnych oraz przygotowanych przez nauczycieli prezentacji.  Z tablic korzystają również inni nauczyciele wykorzystując ćwiczenia multimedialne  /zabawy, różnego typu łamigłówki/  jako formę utrwalania już zdobytej wiedzy i umiejętności. Z tablicy  zainstalowanej na świetlicy szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, którzy są po swoich zajęciach.

Lekcje dla uczniów stały się jeszcze bardziej atrakcyjne i ciekawe. Oprócz uczniów z udziału w programie skorzystali również nauczyciele, którzy z jednej strony zostali przeszkoleni z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauczania a z drugiej otrzymali doskonałe narzędzia do codziennej  pracy w szkole.

W kolejnych latach programem „Aktywna Tablica” objęte zostaną pozostałe szkoły podstawowe z terenu gminy Drzewica.