Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 27 listopada 2020
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Drzewicy

01.10.2018
W tym roku po raz pierwszy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które odbywały się już po raz ósmy pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Od 17 do 21 września trwał w szkole konkurs na plakat i na wiersz promujący znajomość tabliczki mnożenia. Spośród plakatów oddanych na konkurs wyróżniono prace :

- Zuzanny Wrzosek z klasy VIIa

- Magdaleny Białek i Patrycji Wiktorowicz z klasy VIb

- Julii Barul z klasy Vb                           

- Marceliny Fornalczyk z klasy Vb

Wśród wierszy na wyróżnienie zasłużyły wiersze autorstwa:

- Zuzanny Duchnik z klasy VB

- Sylwii Bogatek z klasy VIa

- Karoliny Krzyżanowskiej z klasy VIa

24 września uczniowie klas piątych i szóstych pisali egzamin na egzaminatorów tabliczki mnożenia.

Od 24 do 27 września uczniowie w budynku przy ulicy Staszica pozdrawiali się „hasłem dnia” ( np. 6·7=42 odzew 72=9·8). Ponadto w obu budynkach szkolnych rozdawane były każdego dnia po dwie łamigłówki do rozwiązania przez dzieci samodzielnie lub z rodziną. Spośród uczniów, którzy rozwiązali poprawnie wszystkie łamigłówki wylosowano jedną osobę do nagrody – została nią Julia Woźniak z klasy IIIc gimnazjalnej.

27 września odbyło się szkolenie egzaminatorów i przygotowano budynki na ulicy Staszica i na ulicy Szkolnej do  obchodów VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

28 września od godziny 7.45 na ulicy Szkolnej i od 10.30 na ulicy Staszica po dziesięć zespołów egzaminacyjnych odpytywało z tabliczki mnożenia uczniów, chętnych nauczycieli i pracowników szkoły. Zaś od godziny 13.00 sześć patroli egzaminacyjnych odwiedziło Urząd Gminy i Miasta, różne instytucje i sklepy w Drzewicy zapraszając chętnych do sprawdzenia się z tabliczki mnożenia.

Łącznie przeegzaminowano 441 osób (351 uczniów i 90 osób dorosłych) – z tego 339 osób otrzymało tytuł eksperta tabliczki mnożenia i certyfikat.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji .

Tekst oraz zdjęcia: Koordynatorzy -  Janina Kocot i Monika Bogatek